Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Robert Książkiewicz: Wszystko jest na dobrej drodze

Robert Książkiewicz: Wszystko jest na dobrej drodze

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

W swoim drugim pojedynku tego sezonu seniorzy PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno pokonali przed własną publicznością TSV Mansard Sanok 3:0. - Zaprezentowaliśmy się z dość dobrej strony - przyznał po meczu kapitan gospodarzy, Robert Książkiewicz.

Drugi mecz, druga wygrana. Tydzień temu w Andrychowie 3:2, teraz u siebie z Sanokiem 3:0. Twoim zdaniem w drugim meczu zagraliście lepiej, czy był to jednak słabszy rywal?

Robert Książkiewicz: Jeśli chodzi o MKS Andrychów, to ta drużyna u siebie będzie bardzo mocna i wiele zespołów może tam polec. Mają dość specyficzną halę. Byliśmy dość zaskoczeni ich zagrywką. Teraz ciężko pracowaliśmy, bo przygotowujemy się już pod kątem meczu z Jaworznem. Ten tydzień był ciężki i spodziewaliśmy się trochę słabszej gry. Zaprezentowaliśmy się jednak z dość dobrej strony i udało się wygrać za trzy punkty. Można się z tego na pewno cieszyć.

W pierwszym secie wasi rywale postawili dość wysoko poprzeczkę i byli o krok od wygranej. Rywale czymś was zaskoczyli, czy może było to związane z tremą?Na pewno była obecna trema, bo każdy chciał się jak najlepiej zaprezentować przed własną publicznością. Nie znaliśmy drużyny z Sanoka, a jak wiadomo po beniaminku można się wszystkiego spodziewać, bo oni chcą się pokazać jak najlepiej.

Przed sezonem przeszliście dość mocne przemeblowanie, dołączyło kilku nowych zawodników. Udało się już zgrać zespół?

Wszystko jest na dobrej drodze. Chłopaki dobrze wkomponowali się w drużynę. Jest bardzo dobra atmosfera. Myślę, że teraz będzie to szło cały czas ku lepszemu.

Teraz czekają was dwa ciężkie pojedynki – najpierw wyjazd do Jaworzna, później u siebie pojedynek z Wisłokiem Strzyżów. Jaki stawiacie sobie cel w tych pojedynkach? Który z nich będzie cięższy twoim zdaniem?

Dwa zwycięstwa oczywiście. Energetyk Jaworzno wydaje się mocniejszym rywalem. Nie znamy tej drużyny – jest to spadkowicz z I ligi, więc mogą oni prezentować nieco wyższy poziom niż inne zespoły. Mogą być oni bardzo trudnym rywalem. Wisłok Strzyżów natomiast w tym sezonie ma trochę słabszy skład. Każdy mecz jest jednak trudnym spotkaniem i zawsze trzeba walczyć o wygraną.

Wspomniałeś już, że Energetyk Jaworzno będzie jednym z faworytów ligi. Na kogo byś mógł jeszcze wskazać, wymieniając najgroźniejszych rywali?

Myślę, że Błękitni Ropczyce. Graliśmy z nimi przed sezonem turniej i przegraliśmy 2:3. Pokazali się wtedy z bardzo dobrej strony i mają w tym sezonie zdecydowanie lepszy skład niż rok temu. Myślę, że dodatkowo wspomniany Energetyk Jaworzno. Spadkowicz będzie starał się jak najszybciej powalczyć o powrót do wyższej ligi. Nie należy zapominać też o drużynie z Krakowa (Hutnik Dobry Wynik Kraków – przyp. red.) – zespół wzmocnił się zdecydowanie, do ekipy dołączyło kilku zawodników, którzy wcześniej reprezentowali barwy AGH Kraków grającego obecnie w I lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved