Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Pat w kwestii selekcjonera

Pat w kwestii selekcjonera

fot. Joanna Skólimowska

Losy selekcjonera Andrei Anastasiego nie rozstrzygną się tak szybko, na pewno nie w tym tygodniu. Prezes Mirosław Przedpełski nie spieszy się ze zwolnieniem selekcjonera, z kolei Andrzej Kowal przyznał, że chce wypełnić dwuletni kontrakt wiążący go z klubem.

Spotkałem się ponownie z Andreą i chyba jestem bliższy zrozumienia sedna naszych problemów – stwierdził po spotkaniu z selekcjonerem biało-czerwonych prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Szukam teraz lekarstwa, jednak wcale nie uważam, że najprostszym rozwiązaniem będzie zwolnienie Anastasiego – dodaje prezes, który przyznaje, że decyzja dotycząca przyszłości włoskiego trenera nie zapadnie tak szybko, jak wcześniej planowano. – W tym tygodniu nie zamierzam zwoływać zarządu. Nigdzie się przecież nie spieszymy, to nie są wyścigi – przekonuje Przedpełski.

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy Przeglądu Sportowego wynika, że choć na razie Andrea Anastasi nie stracił posady, to menedżerowie innych trenerów już dawno przysłali propozycje. Oferty złożyło wielu uznanych szkoleniowców, nie zabrakło nawet propozycji od byłego selekcjonera Raula Lozano.Nie zdradzę żadnych nazwisk, zdajecie sobie jednak sprawę, jak poważna decyzja nas czeka. Dlatego rozpatrujemy wszystkie warianty. Wielu szkoleniowców wiążą umowy w klubach czy inne zobowiązania, dlatego wszystko musimy jeszcze raz rozważyć – dodaje Przedpełski.

Jednym z potencjalnych kandydatów stał się trener mistrzów Polski Andrzej Kowal. Na antenie Polsatu Sport stwierdził on jednak, że choć oferta z kadry kusi, to nie ma możliwości z niej skorzystać. – Obowiązuje mnie dwuletni kontrakt w klubie i chcę go wypełnić – ogłosił. – Oczywiście kadra to marzenie każdego z nas, trenerów, i zdaję sobie sprawę, że druga taka okazja może się nie powtórzyć – przyznał.Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved