Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Openjobmetis Ornavasso lepszy od „polskich” ekip Serie A1

Openjobmetis Ornavasso lepszy od „polskich” ekip Serie A1

fot. Cezary Makarewicz

W sobotę w Ornavasso odbył się turniej towarzyski ku czci Giulii Albini. Oprócz Openjobmetis wystąpiły w nim „polskie" ekipy: Yamamay Busto Arsizio z Joanną Wołosz w składzie i Igor Gorgonzola Novara Mai Tokarskiej. Najlepsze okazały się gospodynie.

Giulia Albini, była zawodniczka wszystkich trzech uczestników rozgrywek, półtora roku temu popełniła samobójstwo w Stambule. Memoriał ku jej pamięci był okazją do wspomnienia o włoskiej rozgrywającej, a także pozwolił wszystkim ekipom po raz kolejny sprawdzić swoją formę na boisku. W każdym meczu zespoły miały do rozegrania trzy sety, a więc pojedynek mógł zakończyć się rezultatem 2:1 lub 3:0. Pierwsze dwie odsłony rozgrywane były do 25 punktów, natomiast trzecia do 15. Za każdego wygranego seta zespół otrzymywał 1 punkt.

W meczu pomiędzy gospodyniami z Ornavasso a ekipą Mai Tokarskiej – Igor Gorgonzola Novara – emocji było niezbyt wiele. W mecz zdecydowanie lepiej weszły zawodniczki z Novary, które prowadziły 10:3, ale jeszcze przed drugą przerwą techniczną na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. W końcówce wiatr w żagle złapały gospodynie, które zdobyły kilka punktów z rzędu i wygrały 25:19. Set numer dwa zaczął się odwrotnie niż partia pierwsza – to Daiana Muresan i jej koleżanki wypracowały sobie większą przewagę (8:4, 12:9). Dobra gra Tokarskiej i Harms pozwoliła przyjezdnym doprowadzić do remisu 15:15, ale później znowu drugi bieg włączyły podopieczne trenera Bellano (25:19). W trzeciej partii także lepsze okazały się gospodynie, które pewnie zwyciężyły 15:12. Polska środkowa zdobyła w tym meczu 9 oczek dla Igor Gorgonzola Volley.

W drugim pojedynku Openjobmetis Ornavasso zmierzył się z brązowym medalistą ostatniej edycji Ligi Mistrzyń – Unendo Yamamay Busto Arsizio. Od pierwszej piłki kilkupunktową przewagę wypracowały sobie gospodynie (10:7, 15:10), w szeregach których błyszczała Matea Ikić. W dobrej dyspozycji była również atakująca Yamamay, Anne Buijs, ale do jej poziomu nie dostosowały się pozostałe zawodniczki z Busto Arsizio. Dzięki temu gospodynie wygrały premierową odsłonę 25:20. W drugiej odsłonie przez całą długość seta utrzymywał się wynik na styku (8:9, 18:19). Dopiero w samej końcówce błysk geniuszu zaprezentowała Francesca Marcon, która zakończyła seta rezultatem 25:23. W trzeciej partii gra obu ekip wyglądała bardzo podobnie, a walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały 15:12. Cały mecz w barwach Yamamay rozegrała Joanna Wołosz, która na swoim koncie zapisała jedno oczko.W „polskim” starciu na włoskich boiskach górą okazała się była rozgrywająca BKS-u Bielsko-Biała. Zespół Joanny Wołosz od pierwszej piłki rzucił się na rywalki. Świetnie zza linii 9 metra spisywały się Marcon oraz Arrighetti, które bardzo utrudniły przyjmującym z Novary dokładne dogranie piłki do rozgrywającej. Dzięki fenomenalnej postawie w zagrywce i obronie ekipa Carlo Parisiego spokojnie zwyciężyła 25:15. W drugiej odsłonie Maja Tokarska i jej koleżanki nieco się przebudziły, ale ich gra wciąż nie była poukładana tak, jak życzyłby sobie tego trener Colombo. Także i w tej odsłonie lepsze okazały się siatkarki z Busto Arsizio, które tym razem wygrały 25:22. W ostatniej odsłonie na boisku w miejsce Wołosz pojawiła się Petrucci, ale nawet zmiana „mózgu” drużyny nie pomogła Igor Gorgonzola Novara w osiągnięciu korzystnego wyniku. Przegrana 11:15 potwierdziła, iż na turnieju w Ornavasso beniaminek Serie A1 nie był w dobrej formie.

Openjobmetis Ornavasso – Igor Gorgonzola Novara 3:0
(25:19, 25:19, 15:12)

Składy zespołów:
Openjobmetis: Signorile, Muresan (12), Tasca (6), Diomede (1), Moneta (11), Ikić (1), Ghilardi (libero) oraz Baradel (1), Loda (7), Cogliandro (1) i Gloder (libero)
Igor Gorgonzola: Mollers (3), Harms (6), Tokarska (9), Casillo (2), Vanzurova (6), Rosso (8), Alberti (libero) oraz Manfredini (3) i Paris (libero)

Openjobmetis Ornavasso – Unendo Yamamay Busto Arsizio 2:1
(25:20, 23:25, 15:12)

Składy zespołów:
Openjobmetis: Signorile (2), Muresan (7), Tasca (6), Diomede (11), Loda (10), Ikić (15), Ghilardi (libero) oraz Gloder (libero)
Yamamay: Marcon (16), Buijs (8), Arrighetti (8), Wołosz (1), Michel (6), Angelina (5), Leonardi (libero) oraz Degradi i Spirito

Igor Gorgonzola Novara – Unendo Yamamay Busto Arsizio 0:3
(15:25, 22:25, 11:15)

Składy zespołów:
Igor Gorgonzola: Kim, Manfredini (5), Tokarska (8), Milos (5), Vanzurova (9), Rosso (8), Paris (libero)
Yamamay: Michel (9), Marcon (5), Angelina (7), Buijs (10), Arrighetti (4), Wołosz (2), Leonardi (libero) oraz Spirito i Petrucci

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Openjobmetis Ornavasso
2. Unendo Yamamay Busto Arsizio
3. Igor Gorgonzola Volley Novara

źródło: agilvolley.com, inf. własna, volleybusto.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved