Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Strózik: Nie czuję się bohaterką

Natalia Strózik: Nie czuję się bohaterką

fot. archiwum

- Nie czuję się bohaterką, ale bardzo się cieszę, iż mogłam wesprzeć drużynę w ciężkiej chwili i razem z Gosią Lis przyczynić się do zwycięstwa - powiedziała Natalia Strózik, która w znacznym stopniu przyczyniła się do wygranej BKS-u w czwartym secie.

Natalia Strózik nieco ponad miesiąc temu ukończyła 18. rok życia, a w piątkowe popołudnie zadebiutowała w rozgrywkach ORLEN Ligi, pojawiając się w czwartej partii spotkania BKS-u Bielsko-Biała z Budowlanymi Łódź. – Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego debiutu. Dałam z siebie wszystko i myślę, że wyszło to na dobre całej drużynie. Podniosłyśmy się od czwartego seta i wygrałyśmy mecz – powiedziała po zwycięskiej piątej partii młoda skrzydłowa BKS-u, która w opinii wielu obserwatorów spotkania była cichą bohaterka czwartej odsłony meczu.

W niej bialanki przegrywały już 12:16 i to właśnie Strózik wraz z Małgorzatą Lis odrobiły straty, a następnie przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodyń. Osiemnastoletnia zawodniczka z Podbeskidzia skromnie przyznała: – Nie czuję się bohaterką, ale bardzo się cieszę, iż mogłam wesprzeć drużynę w ciężkiej chwili i razem z Gosią (Lis – przyp. red.) przyczynić się do zwycięstwa.

Podopieczna Mirosława Zawieracza przyznała, że zespół BKS-u mógł się pokusić o zwycięstwo za trzy punkty, ale dla niej najważniejsze, że mecz zakończył się zwycięstwem bialanek. – Lekki niedosyt pozostał, jednak trzeba się cieszyć, że wygrałyśmy. Popełniłyśmy zdecydowanie za dużo błędów własnych, było dużo nerwów, dlatego też to spotkanie zakończyło się zdobyciem dwóch punktów – powiedziała Natalia Strózik.To był inauguracyjny mecz. Do tego telewizyjny i grałyśmy u siebie. Każda chciała dać z siebie wszystko i myślę, że za bardzo liczyłyśmy na szybką wygraną. Mam nadzieję, że następne spotkania będą bardziej uporządkowane z naszej strony. Będziemy walczyć o każdą piłkę i myślę, że nasz zespół zaskoczy jeszcze nie raz w tym sezonie – dodała najmłodsza w szeregach BKS-u siatkarka, przyznając, że wiek jej nie przeszkadza. – Czuję się z tym bardzo dobrze. Mam się od kogo uczyć na treningach, dziewczyny są w porządku i dodatkowo nie jestem sama, bo jest kilka młodych zawodniczek. Także myślę, że nie jest to takie straszne być tą najmłodszą – zakończyła Natalia Strózik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved