Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Maciej Kromrych: Złoty medal śni mi się po nocach

Maciej Kromrych: Złoty medal śni mi się po nocach

fot. Tomasz Tadrała

- Chcemy zagrać, podobnie jak każdego roku, w finałach MP juniorek i zdobyć medal - stwierdził Maciej Kromrych. Trener młodzieżowego Pałacu Bydgoszcz w wywiadzie dla Strefy Siatkówki podsumował mecz z TPS-em Rumia i opowiedział o celach na obecny sezon.

W pierwszym secie rozgrywająca Karolina Szczygieł miała problemy z odpowiednim tempem wystawy. Z czego te kłopoty mogły wynikać?

Maciej Kromrych:Założenia mamy takie, aby grać szybką siatkówkę. W związku z tym czasami na tych szybkich piłkach popełniamy dużo błędów. Żeby uniknąć tej sytuacji, należy tę piłkę podwyższyć. Gdy w pierwszej partii udało nam się to zrealizować, kończyliśmy akcję w ataku, ponieważ przeciwniczki nie miały takiego potencjału w bloku.

W drugiej odsłonie spotkania dokonał pan podwójnej zmiany, która przyniosła pożądany efekt. Jak był cel roszady na pozycji atakującej i rozgrywającej?Podwójne zmiany mają dwa nadrzędne cele. Po pierwsze trzy zawodniczki atakujące są wówczas pod siatką. Po drugie na boisko wchodzi druga rozgrywająca, która ma odmienny styl rozegrania. Być może wówczas gra staje się bardziej czytelna, ale nam łatwiej się gra z prostszych piłek.

Wśród pana podopiecznych pojawiły się proste, sytuacyjne błędy – jak chociażby wpadnięcie piłki na waszą stronę po złym przyjęciu rywalek. Gdzie tkwiła ich przyczyna?

Przede wszystkim jest to kobiecy zespół. Moje podopieczne to także drużyna juniorska występująca w drugiej lidze. Jest to młodzież, która dopiero się uczy i popełnia błędy. Wierzę mocno w to, iż więcej razy taka piłka nam w boisko nie wpadnie, gdyż te młode dziewczyny szybko ze swoich pomyłek wyciągają wnioski.

Poza początkiem spotkania z dobrej strony pokazała się Weronika Fojucik. Potrafiła kończyć trudne piłki na lewym skrzydle pomimo dużego obciążenia w przyjęciu zagrywki.

Weronika (Fojucik – przyp. red.) ma potencjał. Skacze bardzo szybko i dysponuje dużym zasięgiem w ataku. Jej kariera rysuje się w pozytywnych barwach, ale musi sobie wszystko na spokojnie poukładać. Jest dobrym duchem zespołu, gdyż potrafi koleżanki mobilizować głosem. Jest takim kapitanem mentalnym na boisku.

Po dwóch spotkaniach macie w tabeli komplet sześciu punktów. Czy oprócz ogrywania młodych zawodniczek jest dla waszej drużyny postawiony inny cel?

Chcemy zagrać, podobnie jak każdego roku, w finałach mistrzostw Polski juniorek i zdobyć medal. Dawno nie mieliśmy złotego krążka. Medal z najcenniejszego kruszcu marzy mi się i czasami śni po nocach. Będziemy pracowali tak, aby zagrać w finałach, gdzie wszystko jest możliwe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved