Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Krajobraz Młodej Ligi po 2. kolejce spotkań

Krajobraz Młodej Ligi po 2. kolejce spotkań

fot. archiwum

Ubiegłoroczni finaliści rozgrywek, SMS Spała i Trefl Gdańsk, nie zawiedli, wygrywając swoje mecze. W drugiej kolejce rozgrywek doskonale spisali się też bydgoszczanie i kielczanie, zaś bełchatowianie i radomianie pozostają wciąż bez zwycięstwa.

Początek spotkania w wykonaniu obu ekip był bardzo wyrównany – dopiero na drugiej przerwie technicznej wyraźniej zaznaczyła się przewaga bydgoszczan. Miejscowi jednakże nie zamierzali odpuszczać, doprowadzając do nerwowej końcówki, w której jednakże zabrakło im opanowania. To mimo wszystko nie przełożyło się na ich dyspozycję w kolejnej partii, w której od początku dyktowali warunki, prezentując się od rywali lepiej zwłaszcza w zagrywce i ataku. Graczom z grodu znad Brdy bardzo jednak zależało na odniesieniu pierwszej wygranej w sezonie i w trzecim secie ponownie przejęli inicjatywę, stanowiąc dla przeciwników ścianę nie do przejścia. Również i olsztynianie nie utrudniali przyjezdnym zadania, popełniając błąd za błędem, co było ich gwoździem do trumny.

Indykpol AZS Olsztyn – Trasfer Bydgoszcz 1:3
(23:25, 25:19, 17:25, 20:25)

Składy zespołów:
AZS:
Napiórkowski (8), Tomczak (8), Wierzbowski (4), Lewoc (10), Augustynowicz (4), Macyra (5), Olbryś (libero) oraz Koziatek (2), Szwaradzki (13) i Guzewicz (11)
Transfer:
Filipiak (17), Lesiuk (9), Łyczak (15), Gorzeń (11), Nowakowski (4), Zieliński (1), Stysiał (libero) oraz Płomiński (3) i Siwicki (4)
 

Szybko, łatwo i przyjemnie – tak najkrócej można podsumować wygraną Effectora Kielce nad Skrą Bełchatów. Młodzi kielczanie od początku zdominowali przebieg boiskowych wydarzeń, brylując nad rywalami w każdym jednym elemencie siatkarskiej sztuki. Bełchatowianie natomiast zupełnie nie potrafili odnaleźć własnego rytmu ani znaleźć sposobu na tak dysponowanych rywali, w efekcie czego ponieśli już drugą porażkę i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Effector Kielce – Skra Bełchatów 3:0
(25:16, 25:11, 25:15)

Składy zespołów:
Effector: Bieniek (13), Adamski (3), Wilczyński (1), Wasilewski (3), Lisowski (12), Buchowski (15), Tajer (libero) oraz Spałek (2), Sławnikowski (1), Plutka (9), Wacek (1) i Kuźdub (libero)
Skra: Posmyk (1), Surgut (3), Sionkowski (1), Puławski (7), Kowalewski (2), Mędoń (6), Wolny (libero) oraz Adamczyk Ł. (1), Adamczyk K. (4) i Sobczyk (2)


 

W secie otwarcia pachniało sensacją, bowiem młodzi rzeszowianie dosłownie roznieśli aktualnych wciąż mistrzów Młodej Ligi ze Spały, pozwalając im ugrać zaledwie czternaście oczek. Uczniowie SMS-u jednakże szybko podnieśli się i w kolejnej partii podjęli rękawicę. W jej końcówce zachowali też więcej zimnej krwi, doprowadzając do remisu. Kolejne dwie odsłony były równie emocjonujące, co poprzednia – obie ekipy walczyły zawzięcie o każdy punkt, nie odpuszczając ani na chwilę. Ostatecznie lepsi okazali się spalanie, którzy swe zwycięstwo zawdzięczają doskonałej postawie na siatce. Wygrana ta dodatkowo umocniła ich na fotelu lidera, a rzeszowianie muszą zadowolić się szóstą lokatą.

SMS PZPS Spała – Resovia Rzeszów 3:1
(14:25, 29:27, 25:23, 27:25)

Składy zespołów:
SMS: Badura (9), Gryc (7), Bieńkowski, Śliwka (19), Fornal (20), Kochanowski (10), Zabłocki (libero) oraz Lipiński, Zwiech i Gil
Resovia: Kędzierski (3), Jakubek (11), Szalacha (17), Pałka (2), Mordyl (10), Kania (9), Masłowski (libero) oraz Depowski (6) i Wiczkowski


 

Dwa pierwsze sety były koncertowe w wykonaniu gdańszczan. Aktualni wciąż mistrzowie Młodej Ligi całkowicie zdominowali grę, przeważając nad przeciwnikami przede wszystkim w ataku i zagrywce, a także bezlitośnie wykorzystując ich błędy własne. Gdy wydawało się, że dopełnią oni dzieła w partii numer trzy, brązowi medaliści poprzedniego sezonu przebudzili się, podejmując rękawicę i przedłużając swe nadzieje na wygraną. O zwycięzcy zadecydować musiał tie-break, w którym prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie. Pewniej w ataku, z mniejszą liczbą błędów, zagrali jednakże miejscowi i to oni mogli cieszyć się z wygranej.

Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
(25:19, 25:18, 19:25, 23:25, 15:13)

Składy zespołów:
Trefl: Sulima (5), Bukowski (14), Behrendt (9), Pietruczuk (14), Zemlik (19), Kluth (16), Czunkiewicz (libero) oraz Dobiszewski, Chmielewski i Osiak (2)
ZAKSA: Brzeziński (21), Butryn (26), Zapłacki (2), Herich (3), Polański (14), Superlak, Koziura (libero) oraz Zasłonka, Andruszek (7) i Kornel (libero)


 

Niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie, trwające niemal dwie godziny, stoczyły ze sobą ekipy z Bielska-Białej i z Warszawy. O ile w przekroju całego meczu to stołeczni lepiej radzili sobie w polu serwisowym, o tyle na siatce przeważali gospodarze. Zdominowali oni zwłaszcza grę w bloku, którym punktowali aż dziewiętnastokrotnie, podczas gdy inżynierowie tym elementem zdobyli zaledwie osiem oczek. I to właśnie świetna dyspozycja w bloku poprowadziła ich do pierwszego zwycięstwa w sezonie. Gracze z Politechniki musieli zadowolić się zaś jednym punktem, dzięki któremu plasują się na czwartej pozycji w tabeli.

BBTS Bielsko-Biała – AZS Politechnika Warszawska 3:2
(25:19, 24:26, 25:23, 21:25, 20:18)

Składy zespołów:
BBTS: Siek (12), Kwasowski (10), Kalembka (17), Ogrodniczuk (5), Bućko (21), Słomka (10), Czauderna (libero) oraz Czapla, Czerwiński i Smolana (6)
AZS: Lemański (10), Majcherek (9), Kraśniewski (11), Halaba (20), Miernowski (1), Skwarek (4), Olenderek (libero) oraz Wojtal (15)

 


Fatalnie sezon zainaugurowali Czarni Radom, którzy ponieśli już drugą porażkę, nie urywając choćby seta. Tym razem ich pogromcami byli gracze spod Jasnej Góry. Młodzi częstochowianie już od pierwszych akcji spotkania zaczęli budować swoją przewagę, pokazując beniaminkowi kto jest zdecydowanym faworytem. Radomianie ocknęli się co prawda w trzeciej partii, doprowadzając do wojny nerwów w końcówce, lecz było już byt późno, by cokolwiek zdziałać i ostatecznie to akademicy postawili kropkę nad „i”, odnosząc pierwszą wygraną w sezonie.

Czarni Radom – CS PSP AZS Częstochowa 0:3

(15:25, 20:25, 26:28)

Zobacz również:
Wyniki 2. kolejki spotkań oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved