Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Wachnik: Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze

Jakub Wachnik: Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze

fot. czarni.radom.pl

- Byliśmy dodatkowo zmotywowani na to spotkanie, bo trener powiedział, że jeśli wygramy, to w poniedziałek mamy wolne - mówił po wygranym meczu o 5. miejsce z częstochowianami przyjmujący Czarnych Radom, Jakub Wachnik.

Mimo iż pierwszy dzień VIII Memoriału Zdzisława Ambroziaka nie był udany dla zawodników Czarnych Radom, bowiem w czterech setach ulegli gdańszczanom, to w sobotę w pełni zrehabilitowali się swoim sympatykom, pokonując 3:1 AZS Częstochowa. Wygrana ta była dla nich równoznaczna z zakończeniem turnieju na 5. miejscu. – Jeden mecz wygraliśmy, także z tego się możemy cieszyć – mówił po potyczce przyjmujący radomskiej ekipy, Jakub Wachnik. Zawodnik zdradził też, w jaki sposób przed grą motywował ich szkoleniowiec, Robert Prygiel.Byliśmy dodatkowo zmotywowani na to spotkanie, bo trener powiedział, że jeśli wygramy, to w poniedziałek mamy wolne (śmiech), także zmobilizowaliśmy się na koniec i zdołaliśmy pokonać częstochowian.

Dla radomian, jako tegorocznego beniaminka, takie przedsezonowe turnieje, w których mają okazję zmierzyć się z rywalami od dłuższego czasu występującymi w PlusLidze, są cennym doświadczeniem. Pozwalają im bowiem nie tylko ogrywać się na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej, ale też zebrać materiały szkoleniowe. – Możemy zobaczyć, jak te zespoły grają, prezentują się. To dla nas stanowi dodatkowy materiał do analizy, który na pewno wykorzystamy na przyszłość, w sezonie – przyznał dwudziestolatek.

Tego typu mecze z bardziej doświadczonymi i znanymi rywalami są cenne nie tylko dla całej ekipy, ale i dla samego zawodnika, który w tym roku zadebiutuje na plusligowych parkietach. Wcześniej bowiem Jakub Wachnik grał albo na poziomie rozgrywek młodzieżowych, albo pierwszoligowych. – To będzie mój pierwszy sezon w PlusLidze i chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że uda mi się grać jak najlepszą siatkówkę, ale jak to wyjdzie – zobaczymy w trakcie – mówił z nadzieją, zaznaczając, że zależy mu także na tym, aby otrzymywać jak najwięcej szans do gry, do pokazania się. – Bardzo chciałbym grać jak najwięcej, walczyć z tymi najmocniejszymi zespołami – kontynuował. Będzie to dla niego o tyle ważne, że obecnie jest już w pełni zdrowy i gotowy do gry. – W związku z kontuzją miałem nawet prawie półtoraroczną przerwę od siatkówki. Wygrałem jednak z tą kontuzją, wracam do gry i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Młody zawodnik podkreślił ponadto, iż jeśli chodzi o oczekiwania na obecny sezon dotyczące zespołu, to wszyscy mają nadzieję na awans do najlepszej ósemki. – Jeśli chodzi o całą naszą drużynę, to naszym celem jest grać w fazie play-off. To nasze podstawowe założenie. Później będziemy chcieli powalczyć z tym rywalem, na którego tam trafimy, o coś więcej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved