Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Każdy z nas walczy o miejsce w drużynie

Fabian Drzyzga: Każdy z nas walczy o miejsce w drużynie

fot. Joanna Skólimowska

- Przyjechałem do Rzeszowa półtora dnia po mistrzostwach, bo prawda jest taka, że nie mogłem się doczekać nowego początku - powiedział po piątkowym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem nowy rozgrywający mistrzów Polski, Fabian Drzyzga.

Sparing z Jastrzębskim Węglem, mimo że pozbawiony większej adrenaliny, stanowi chyba dobre przetarcie przed rozpoczęciem sezonu?

Fabian Drzyzga:Takie mecze są dla nas bardzo ważne, jednak ich wynik nie ma na tę chwilę żadnego znaczenia. Zagraliśmy szkoleniowo pięć setów z dobrym przeciwnikiem. Trener mógł przetestować każdego, zgrywamy się i to jest dla nas najważniejsze. Każdy dzień, każdy mecz, każdy set i każda piłka będzie zbliżała nas do perfekcji, dlatego cieszymy się, że mogliśmy dzisiaj rozegrać to spotkanie.

Jakie są twoje oczekiwania na ten sezon?Przede wszystkim dobra gra, granie jak najwięcej, zdrowa rywalizacja z Lukasem (Tichackiem – przyp. red.), mamy czysto ustawione relacje. Trener powiedział, że wszyscy mamy czyste karty, więc każdy z nas walczy o miejsce, a wiadomo, najważniejsze jest dobro drużyny.

Jak przebiega aklimatyzacja w Rzeszowie?

W Rzeszowie czuję się dobrze i nie mam większych problemów z aklimatyzacją. Bardzo dużo wsparcia dostaję od mojej dziewczyny, czuję się tu niemalże jak w domu i nie widzę wielkiej różnicy.

Po mistrzostwach Europy chyba jednak przyjazd nie należał do najprzyjemniejszych?

Przyjechałem tutaj półtora dnia po mistrzostwach, bo prawda jest taka, że nie mogłem się doczekać nowego początku. Chciałem jak najszybciej rozpocząć treningi w klubie, by móc jak najszybciej zapomnieć o czempionacie.

Co twoim zdaniem, kiedy emocje już trochę opadły, zawiodło podczas mistrzostw?

Nie chcę już, szczerze mówiąc, wracać do tego tematu, to historia. Co zawiodło? My zawiedliśmy jako drużyna i tyle.

Spotkanie z Bułgarami było jednak najlepszym, jakie rozegraliście.

Jeśli tak faktycznie było, jeśli to był nasz najlepszy mecz, to tym bardziej przepraszam wszystkich kibiców, bo to nie było za wybitne spotkanie, tym bardziej że je przegraliśmy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved