Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dmytro Filippov zadowolony ze sprawdzianów w Lublinie

Dmytro Filippov zadowolony ze sprawdzianów w Lublinie

fot. Joanna Skólimowska

- W hali pojawiło się wiele osób, wręcz spory tłum, także grało nam się bardzo przyjemnie - powiedział po sobotnim spotkaniu w Lublinie nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla - Dmytro Filippov. - Wszystko co najważniejsze rozpoczyna się za tydzień - podkreślił.

Drugi mecz przeciwko Resovii, tym razem przegrany.

Dmytro Filippov: W hali pojawiło się wiele osób, wręcz spory tłum, także grało nam się bardzo przyjemnie. Dla obu drużyn takie spotkanie stanowi świetną okazję, żeby zobaczyć siebie nawzajem, swoje nowe składy i możliwości. Wydaje mi się, że widać w nas było zmęczenie. Wczoraj rozegraliśmy pięć setów w Rzeszowie, dlatego też dzisiaj nie zaprezentowaliśmy wysokiego poziomu. Nie będziemy się jednak skupiać za bardzo na dzisiejszym dniu, bo za tydzień rozpoczyna się walka o mistrzostwo.

Nie mogliście mieć chyba lepszego przetarcia przed rozpoczęciem sezonu, niż zagrać, i to dwukrotnie, z mistrzami.Oczywiście, chociaż uważam, że oni także mieli możliwość dobrego przygotowania się, bo grali z naprawdę solidną drużyną (śmiech). Takie sparingi to dobre rozwiązania dla obu drużyn.

Pierwszy mecz  nie dostarczył widzom tylu emocji. Teraz poziom był wyższy?

Nie. Tak jak powiedziałem wcześniej – stoczyliśmy wczoraj pięciosetowy pojedynek. Tuż po nim wyruszyliśmy w podróż do Lublina. To dopiero początki, jesteśmy zmęczeni treningami i to jeszcze widać. Do sezonu musimy się przygotować zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie, dlatego zdecydowanie bardziej skupiamy się na naszym następnym meczu. Wszystko co najważniejsze rozpoczyna się za tydzień.

Jesteś już w klubie od jakiegoś czasu. Jak na tę chwilę oceniasz swój pobyt w tej drużynie?

Klub jest bardzo dobry, zresztą tak jak cała drużyna. Profesjonalna organizacja, odpowiednie połączenie zawodników. Myślę, że w tym sezonie możemy powalczyć o najwyższe cele i jestem przekonany, że każdy z nas da siebie sto procent i zostawi na boisku całe serce. Liczę na to, że będziemy wygrywać.

A jak układa ci się współpraca z kolegami z drużyny?

Wszyscy są naprawdę dobrze przygotowani i pozytywnie nastawieni na współpracę. Niektórzy z nich mówią po rosyjsku, więc to dla mnie bardzo łatwe być tutaj i porozumiewać się z nimi. Zarówno na boisku, jak i poza nim.

Jest coś, co zaskoczyło cię w Polsce najbardziej?

Nie wiem czy jest coś naprawdę zaskakującego. Wszystkie te pozytywne momenty były zaskakujące, ale tak naprawdę nie spektakularne, dlatego mogę powiedzieć, że jest mi tu dobrze, ale nie mam nic specjalnego, czym mógłbym się na razie pochwalić. Być może w przyszłości pojawi się coś wartego opowiedzenia (uśmiech). Jak na razie wszystko idzie mi łatwo, także jestem zadowolony z pobytu.


* rozmawiała: Joanna Skólimowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved