Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrea Giovi: Wierzę, że osiągniemy coś niesamowitego

Andrea Giovi: Wierzę, że osiągniemy coś niesamowitego

fot. Anna Bagińska

- Mamy dobry, ciekawy skład, wobec czego postaramy zrobić coś naprawdę wielkiego - mówił Andrea Giovi o planach jego teamu na zbliżający się sezon, wierząc, iż uda mu się wywalczyć w sposób sportowy grę w europejskich pucharach.

Jak się czujesz na tydzień po zakończeniu mistrzostw, gdy emocje już opadły?

Andrea Giovi:Teraz – bardzo dobrze. Koniec końców wielkie emocje towarzyszą grze w finale, w meczu, którego stawką jest złoty medal. W Kopenhadze niestety to Rosjanie okazali się lepsi od nas, niemniej jednak możemy być zadowoleni z rezultatu.

Jak oceniłbyś mecz przeciwko Treflowi Gdańsk (rozmowa przeprowadzona po sobotnim meczu – przyp. red.)?W mojej ocenie ten turniej jest dla nas bardzo przydatny i bardzo nam pomaga w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu. Służy on temu, abyśmy zobaczyli, na jakim etapie przygotowań przedsezonowych się znajdujemy. Ponadto ja i Petrić dopiero co dołączyliśmy do zespołu po mistrzostwach Europy, zatem wierzę, że te mecze rozegrane tutaj, w Polsce, pomogą nam odpowiednio się zgrać i przygotować do ligi. Sam pojedynek z Treflem natomiast mogę ocenić pozytywnie. Co prawda początkowo mieliśmy trochę kłopotów z odnalezieniem rytmu, ale w końcówkach to my dominowaliśmy i to przyniosło wygraną.

W niedzielę zagracie w finale – można to uznać za dobry znak przed sezonem?

Spodziewamy się tego, że również w finale pokażemy się z dobrej strony i zagramy fajny mecz. Wciąż czeka nas dużo pracy, wiele musimy poprawić swojej grze przed rozpoczęciem sezonu, a ten turniej nam w tym pomoże. Wierzymy, że w niedzielę zagramy jeszcze lepiej niż przeciwko Treflowi.

A czy wobec tego macie zaplanowane kolejne sparingi?

Tak, po meczach w Warszawie jedziemy do Kędzierzyna-Koźla. Będziemy tam trenować, a we wtorek rozegramy kolejny sparing. Zatem pobędziemy jeszcze trochę w Polsce, nie opuścimy jej tak szybko (śmiech).

Czego zatem możemy spodziewać się po Sir Safety Perugia w kolejnym sezonie?

My spodziewamy się tego, że będziemy dobrze się prezentować i spisywać. Mam nadzieję, że na koniec sezonu zajmiemy wysokie miejsce w tabeli. Mamy dobry, ciekawy skład, wobec czego postaramy zrobić coś naprawdę wielkiego.

Dla ciebie to będzie drugi sezon w Perugii – czego się po nim spodziewasz?

Jak powiedziałem wcześniej, chciałbym, aby cały zespół prezentował się jak najlepiej, a mamy warunki ku temu, by grać naprawdę bardzo dobrze. Tworzymy prawdziwy, bardzo zgrany team, co jest fantastyczną sprawą. Wszystkim nam razem doskonale się współpracuje, dobrze się dogadujemy ze sobą. Każdemu zależy na tym, aby jak najlepiej przepracować ten okres przygotowawczy i jak najbardziej się rozwinąć. Wierzę, że na koniec sezonu będziemy mogli powiedzieć, że osiągnęliśmy coś niesamowitego.

Otrzymaliście propozycję zastąpienia Casy Modena w Challenge Cup, lecz jej nie przyjęliście. Nie jest ci żal, że nie wystąpicie w europejskich pucharach?

Tę propozycję otrzymaliśmy bardzo późno, za późno. Ponadto nasz prezydent woli, abyśmy awans do europejskich pucharów wywalczyli na boisku, dlatego nie chciał załatwiać tego w ten sposób i odmówił. Ja sam wierzę, że w tym roku uda nam się ta sztuka i już za rok pokażemy się na europejskich parkietach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved