Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marta Kuehn-Jarek: Gra nie układała się po naszej myśli

Marta Kuehn-Jarek: Gra nie układała się po naszej myśli

fot. Bogusław Krośkiewicz

W swoim pierwszym meczu nowego sezonu ORLEN Ligi Impel Wrocław pokonał PGNiG Naftę Piła 3:0. - Musimy być bardziej skoncentrowane i nie robić prostych błędów - przyznała po meczu libero ekipy z Piły, Marta Kuehn-Jarek.

Impel Wrocław udowodnił dziś, że nie bez powodu stawiany był w roli faworyta. Oczywiście ocena wyniku jest jednoznaczna, jak natomiast możesz ocenić waszą grę?

Marta Kuehn-Jarek: – Sama gra nie układała się po naszej myśli. Pierwszy set był najlepszy w naszym wykonaniu, dwa pozostałe były kiepskie. Myślę, że warunki fizyczne bardzo przeważyły i było to widać. My mamy dosyć niewysoki zespół, a dziewczyny z Wrocławia mają natomiast rewelacyjny blok. Pokazały nam tym sposobem, jak to się robi.

Można powiedzieć, że porażka w tym pierwszym, wyrównanym secie trochę podcięła wam skrzydła w kolejnych odsłonach spotkania?– To prawda, ale my też nastawiałyśmy się na długą walkę. Należy nastawiać się na pięć setów walki, bo nie zawsze mecze kończą się w trzech setach. Od drugiej partii Impel Wrocław zaczął grać swoją siatkówkę, a u nas przestały funkcjonować podstawowe elementy. Niestety już później nie mogłyśmy nadgonić wyniku. Były przestoje, a później ciężko było to odrobić. Taka jest niestety siatkówka.

Zespół z Piły przechodził chyba najwięcej zmian w ostatnich dniach dzielących nas do startu ligi. Chyba ekipa potrzebuje jeszcze nieco czasu na zgranie, bo trzeba pamiętać, ze niektóre zawodniczki są bardzo krótko w drużynie.

– Z częścią zawodniczek jesteśmy już od początku. Dwie zawodniczki doszły do nas praktycznie w ciągu dwóch ostatnich tygodni. W zasadzie to nawet nie miały szansy zgrać się dobrze z zespołem. Myślę, że mamy potencjał, tylko musimy być bardziej skoncentrowane i nie robić prostych błędów. Wtedy uda nam się zaprezentować swoją siatkówkę i będzie nam łatwiej. Jeśli będziemy popełniać dużo błędów, a do tego dojdzie dobra gra przeciwnika, to mogą te mecze wyglądać tak jak ten dzisiaj. Później może nam zabraknąć punktów, a to jest najważniejsze.

Za tydzień czeka was pojedynek z Chemikiem Police – kolejny bardzo mocny rywali i ciężki sprawdzian. Trzeba przyznać, że macie naprawdę ciężki początek ligi.

– Tak, to prawda. Ja jednak się cieszę, że jest taki układ. Dzięki temu będziemy miały nad czym pracować i będziemy mieć sporo materiałów do analizy. Bardzo dobrze zagrać na początek z bardzo dobrymi przeciwnikami. Myślę, że możemy tam powalczyć. W trakcie tych trudnych spotkań możemy zobaczyć jakie są nasze najsłabsze elementy. Nad nimi należy w przyszłości pracować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved