Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Nowak: Graliśmy dobrze w każdym elemencie

Marcin Nowak: Graliśmy dobrze w każdym elemencie

fot. archiwum

Wynik drugiego meczu sobotniej rywalizacji w Memoriale Zdzisława Ambroziaka zaskoczył kibiców. AZS Politechnika Warszawska pokonał aktualnych wicemistrzów Polski 3:1. - Rzeczywiście gra dobrze się nam układała - stwierdził po meczu Marcin Nowak.

Choć gospodarze nie byli faworytami tego spotkania, to do nich uśmiechnęło się szczęście. Jednym z bohaterów meczu można okrzyknąć grającego na środku siatki Nowaka, który nie wahał się wbijać piłki w pole przeciwnika. Zapytany, jak czuje się po zwycięstwie nad zespołem wicemistrza, powiedział: – Właściwie normalnie, tak jak po każdym zwycięskim meczu. Nie myśleliśmy o tym, że to był wicemistrz Polski. Graliśmy i udało się wygrać – stwierdził skromnie.

Od drugiej partii spotkanie toczyło się po myśli gospodarzy. Zdołali oni wypracować znaczną przewagę już przed pierwszą przerwą techniczną i utrzymać ją aż do końca seta. Podobna sytuacja miała miejsce w dwóch kolejnych odsłonach. Ostatecznie akademicy mogli cieszyć się sporym zapasem punktów, rywalizując z ZAKSĄ.

Rzeczywiście ta gra dobrze się nam układała. Nie wiem, czy to przypadek, czy już standard w naszym wykonaniu, bo od momentu, kiedy Paweł Woicki już wie, że będzie z nami grał i jest zakontraktowany, to rzeczywiście ta gra jest taka bardziej poukładana i pokazujemy fajny styl grania, a w związku z tym zwyciężamy turnieje, które były do tej pory, i różne mecze, więc mam nadzieję, że to się przełoży na ligę – zakończył Nowak.Rozegranie z pewnością było jedną z wielu dróg do sukcesu Politechniki Warszawskiej. Środkowy podkreślił jednak, że całego meczu nie wygrywa się jednym elementem. – Myślę, że w każdym elemencie graliśmy dobrze. Zagrywka i przyjęcie były dużo lepsze niż wczoraj. Wiadomo, Paweł Woicki robił swoje, my też dołożyliśmy parę cegiełek. Nie ma tak, że jedna osoba wystarczy, cały zespół na to pracuje i fajnie, żeby tak było przez cały czas – stwierdził zawodnik.

W niedzielę rozegrany zostanie finał VIII Memoriału Zdzisława Ambroziaka, w którym to gospodarze zagrają z włoskimi gośćmi, Sir Safety Perugia. Przed rywalizacją Włochów z Lotosem Treflem Gdańsk sam Nowak uznał, że chętnie w finale zobaczyłby tych pierwszych: – Myślę, że fajnie byłoby zagrać z Włochami, tak żeby był smaczek, żeby coś się działo. Do tej pory było tak po polsku.

Tydzień po zakończeniu rywalizacji w memoriale rozpoczną się plusligowe rozgrywki. W pierwszym meczu AZS Politechnika Warszawska w swojej hali zmierzy się z Effectorem Kielce. Środkowy akademików stwierdził, że choć turniej jest ważnym wydarzeniem, to siatkarze przede wszystkim skupiają się na nadchodzącej grze o punkty. – Chcemy po prostu zagrać jak najlepsze spotkania. Koncentrujemy się na tym pierwszym ligowym, który mamy za tydzień, i to jest najważniejsze – zapewnił Nowak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved