Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ: Zwycięstwa faworytów na koniec zmagań

Kwal. MŚ: Zwycięstwa faworytów na koniec zmagań

fot. archiwum

Na koniec rywalizacji w II rundzie europejskich kwalifikacji do MŚ zwycięstwa odniosły trzy zespoły, które wywalczyły awans do kolejnej rundy. Białorusini wymęczyli wygraną nad Szwedami, Holendrzy pokonali Rumunów, a Ukraińcy rozbili Izrael.

Wszystko rozstrzygnęło się już wczoraj, więc dzisiejsze spotkania rozgrywane były o przysłowiową pietruszkę. Najwyraźniej Białorusini byli tak zadowoleni z wywalczenia awansu do III rundy kwalifikacji, że w dwóch pierwszych partiach starcia ze Szwedami przeszli zupełnie obok meczu. Przebudzili się dopiero w trzeciej odsłonie, którą pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. W czwartej partii Skandynawowie mieli piłki meczowe. Jednak nie zdołali ich wykorzystać, a później boleśnie przekonali się, że niewykorzystane okazje się mszczą, bowiem przegrali w całym spotkaniu 2:3. Na uwagę zasługuje tylko 17 błędów Szwedów, przy aż 32 rywali. Jednak Białorusini lepiej spisywali się w ataku w decydujących momentach pojedynku, dzięki czemu turniej zakończyli zwycięstwem. W skandynawskich szeregach świetne zawody rozegrał Fredrik Gustavsson, który zdobył 44 punkty, a jego skuteczność w ataku wyniosła 58 procent. Natomiast wśród podopiecznych trenera Sidelnikowa pierwsze skrzypce grał Paweł Antanowicz, który zgromadził na swoim koncie 20 oczek.

Białoruś – Szwecja 3:2
(18:25, 16:25, 25:14, 27:25, 15:12)

Składy zespołów:
Białoruś: Audoczanka (20 pkt.), Busel (9), Akhrem (3), Mikanowicz (9), Venski (5), Haramykin (3), Likarad (libero) oraz Radziuk (10), Kurasz (3) i Maraozau (7)

Szwecja: Wijk J. (6 pkt.), Nilsson W. (9), Lushtak (5), Sundberg, Gustavsson (44), Petterssen (9), Wijk A. (libero) oraz Knutsson i Blomgren (11)Z przytupem turniej zakończyli Ukraińcy, którzy nie dali większych szans siatkarzom z Izraela. Rywale jedynie w premierowej odsłonie nawiązali z nimi walkę. Mieli nawet szansę, aby rozstrzygnąć ją na swoją korzyść, ale gdy im się to nie udało, opadły im skrzydła i w dwóch kolejnych setach byli już tylko tłem dla coraz lepiej prezentujących się podopiecznych trenera Filippowa. Ukraińcy świetnie zaprezentowali się w bloku, którym zdobyli aż 16 oczek. Poza tym popełnili znacznie mniej błędów od rywali. Z kolei zawodnikom z Izraela w nawiązaniu bardziej wyrównanej walki przeszkodziła tylko 33-procentowa skuteczność w ataku. W zwycięskich szeregach z najlepszej strony pokazał się Jurij Tomyn, który wywalczył 18 punktów dla swojego zespołu. Po przeciwnej stronie siatki jedynie Guy Ben Gal wybił się ponad przeciętność. Zapisał on na swoim koncie 12 oczek.

Ukraina – Izrael 3:0
(28:26, 25:11, 25:14)

Składy zespołów:
Ukraina: Storożyłow (5 pkt.), Kapelus (4), Tomyn (18), Teryomenko (8), Iereszenko (15), Rudnytsky (8), Fomin (libero) oraz Kapaiew (3), Tatarinstew (1) i Riabuka

Izrael: Osokin (5 pkt.), Batchkala (7), Gaft (7), Netzer (1), Ben Gal (12), Vinarsky (5), Shwartz (libero) oraz Katsenelson (1) i Sokołow

Na zakończenie swojego udziału w II rundzie eliminacji gospodarze nie mieli problemów z wykazaniem wyższości nad Rumunami. Rywale jedynie w drugiej odsłonie nawiązali wyrównaną walkę z Holendrami. W pozostałych odsłonach pomarańczowi byli zdecydowanie lepsi, mimo że w ich szeregach pojawili się zmiennicy. Gospodarze zdecydowanie lepsi okazali się przede wszystkim w ataku oraz popełnili mniejszą liczbę błędów własnych od przeciwników. Rumunom trudno było urwać rywalom choćby seta, skoro ich skuteczność w ataku minimalnie przekroczyła 30 procent. W holenderskich szeregach najskuteczniejszym graczem okazał się Robin Overbeeke, który zgromadził na swoim koncie 14 oczek. Wśród przegranych z dobrej strony pokazał się Dan Borota. Zdobył on 11 oczek, a to było zbyt mało, aby Rumuni zwycięstwem pożegnali się z kwalifikacjami do mistrzostw świata.

Holandia – Rumunia 3:0
(25:18, 25:23, 25:16)

Składy zespołów:
Holandia: Freriks (3 pkt.), Ter Horst (12), Kooistra (9), Van Garderen (7), Overbeeke (14), Bontje (9), Jorna (libero)

Rumunia: Matei (5 pkt.), Bala (7), Bartha, Borota (11), Spinu (6), Laza (4), Gavril (libero) oraz Ciortea, Soloc (1) i Moisa (3)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved