Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Juraj Zat’ko: Dobrze się tu odnajduję i czuję

Juraj Zat’ko: Dobrze się tu odnajduję i czuję

fot. Ondrej Bobek/svf.sk

- Mam wielką nadzieję, że będziemy umieli przenieść grę, jaką pokazaliśmy w tych meczach, na spotkania ligowe - mówił Juraj Zat'ko po kolejnym wygranym spotkaniu swojego zespołu. Słowak wierzy, że w osiągnięciu celu pomoże im team spirit.

Co prawda to turniej towarzyski, ale wygrana przeciwko takiemu rywalowi jak ZAKSA musi cieszyć.

Juraj Zatko:Myślę, że dla naszego zespołu to naprawdę świetna sprawa, że pokonaliśmy tak silny team, jak ZAKSA. To jednak tylko mecz towarzyski, o stawkę zagramy dopiero za tydzień, w sobotę, kiedy zmierzymy się z Effectorem Kielce. Wówczas będziemy chcieli wygrać i jeśli wtedy zagramy tak, jak zaprezentowaliśmy się w tym spotkaniu z ZAKSĄ, to mamy naprawdę duże szanse.Obydwa te zwycięstwa mogą być dobrym prognostykiem przed startem rozgrywek.

Jestem w zespole bardzo krótko, ale wiem, że drużyna radzi sobie bardzo dobrze. Wygrała niemal wszystkie turnieje, w których uczestniczyła. Mam wielką nadzieję, że będziemy umieli przenieść grę, jaką pokazaliśmy w tych meczach, na spotkania ligowe.

Jesteś w Warszawie od poniedziałku. Jak odnalazłeś się w zespole?

Czuję się dobrze, naprawdę. Nie spodziewałem się co prawda tej sytuacji, którą tu zastałem, ale wszyscy zawodnicy są bardzo mili. Podobnie zresztą trenerzy, zatem dobrze się tu odnajduję i czuję.

Twoja sytuacja nieco się skomplikowała ze względu na podpisanie umowy z Pawłem Woickim, a to ty miałeś być pierwszym rozgrywającym.

Tak, taki był plan. Do takiego porozumienia doszedłem z klubem przed podpisaniem kontraktu. Myślę, że Paweł jest bardzo dobrym, bardzo doświadczonym zawodnikiem, który w dużym stopniu jest w stanie pomóc naszej drużynie. A ponadto zespół z nim w składzie gra dobrze, zatem dla klubu to świetna sprawa. Ja osobiście muszę sobie z tym poradzić, muszę też zrozumieć sytuację, w jakiej znalazł się team przed moim przybyciem. Jestem tu krótko, nie znam całej drużyny, nie wiem o wszystkim, co się tu dzieje, nie jestem zgrany z resztą drużyny. Muszę porozmawiać z trenerem i jestem pewien, że znajdziemy rozwiązanie.

Rok temu dużą zaletą zespołu był team spirit. W tym sezonie możemy spodziewać się tego samego?

Tak, i choć jestem tu niedługo, to widzę, że wszyscy są zgrani i trzymają się razem, każdy się wspiera. Mam zatem nadzieję, że również i w tym sezonie ten team spirit będzie dla nas kluczowy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved