Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Chcę cały czas podnosić swoje umiejętności

Artur Szalpuk: Chcę cały czas podnosić swoje umiejętności

fot. Anna Szalpuk

Jedną z wyróżniających się postaci w szeregach AZS-u Politechniki Warszawskiej w VIII Memoriale Zdzisława Ambroziaka, jest Artur Szalpuk. - Chcę się jak najbardziej rozwinąć siatkarsko i cały czas podnosić swoje umiejętności - deklaruje przyjmujący.

To jest wprawdzie tylko turniej towarzyski, ale wygrana z ZAKSĄ zawsze cieszy…

Artur Szalpuk:Pierwszy raz wygrałem z ZAKSĄ, więc na pewno ucieszyło mnie pokonanie ludzi, których oglądałem do tej pory w telewizji. Po drugiej stronie siatki byli mistrzowie Europy, wicemistrzowie świata i jest to ogromne przeżycie dla mnie.

Zwłaszcza że w tym meczu, podobnie zresztą jak i w tym poprzednim, byłeś wyróżniającą się postacią, zaprezentowałeś się naprawdę dobrze.Słyszę tę opinię drugi raz, ale znowu się z nią nie zgodzę, bo nie grałem dzisiaj dobrze. Miałem problemy w przyjęciu, to było widać gołym okiem. Niestety jeszcze się nie spotkałem z taką zagrywką, jaką prezentuje Łukasz Wiśniewski czy Marcin Możdżonek. Było ciężko, ale Michał Potera z Maćkiem Pawlińskim pomagali mi w przyjęciu i daliśmy radę.

To będzie dla ciebie pierwszy sezon w PlusLidze. Czego się po nim spodziewasz?

Chcę się jak najbardziej rozwinąć siatkarsko i cały czas podnosić swoje umiejętności, gdyż to był mój cel, gdy tu przychodziłem.

Pomimo młodego wieku, zawsze sprawiasz wrażenie na boisku osoby, która gra bardzo pewnie, nie boi się.

Nie ma czego się bać, czuję respekt przed wszystkimi starszymi zawodnikami, szanuję ich bardzo, ale na boisku jesteśmy rywalami i nie może być tak, że będę się bał czegoś. Jest trema, jest stres, bo to zawsze mi towarzyszy, ale nie ma mowy o strachu w tych meczach, nawet przeciwko tak doskonałym siatkarzom jak Paweł Zagumny czy Marcin Możdżonek.

Moje ostatnie pytanie miało dotyczyć tego, jak się wprowadziłeś do nowego zespołu, ale patrząc z boku, wydaje się, że bardzo dobrze tobie to się udało, a starsi koledzy służyli dobrą radą.

Tak, i Marcin (Nowak – przyp. red.), i Paweł (Woicki – przyp. red.) służą zawsze dobrą radą i cały czas mi pomagają, zdecydowanie mi to ułatwiło wejście w tryb meczowy, treningowy. Atmosfera? Myślę, że w Politechnice zawsze była ona dobra, o tym się mówiło i to jest prawda, nie ma tu żadnych problemów z komunikacją.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved