Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zaprezentował się kibicom

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zaprezentował się kibicom

fot. archiwum

Po raz pierwszy dąbrowscy kibice mogli zobaczyć wszystkie siatkarki, które w sezonie 2013/2014 będą reprezentować barwy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Prezentacja zespołu odbyła się w Parku Wodnym Nemo.

Wszystkie siatkarki odebrały koszulki z rąk prezesa Roberta Koćmy, który nie boi się odważnych deklaracji. – Nowy sezon przynosi jak zwykle wiele niewiadomych. Cele na ten rok? Niezmiennie będę powtarzał, że walczymy o mistrzostwo Polski, o obronę Pucharu Polski i jak najlepszy występ w Lidze Mistrzyń – podkreślił. Po zaprezentowaniu zawodniczek i sztabu szkoleniowego dodał: – Mamy drużynę na medal! Do zespołu dołączyło sześć nowych zawodniczek. – Wszyscy zawieszamy sobie wysoko poprzeczkę. Robimy wszystko, by być w jak najlepszej formie. Fakt, że skład zespołu się zmienił, wymusza na nas większą pracę. Nasze przygotowania, które miały różną formę, bardzo nam się przydadzą do zbudowania drużyny na trzy rodzaje rozgrywek – wyjaśnił trener Waldemar Kawka.

Jedną z nowych zawodniczek Tauronu MKS jest środkowa Eleonora Dziękiewicz. – Bardzo się cieszę, że dołączyłam do drużyny. Liczę, że będzie to dla nas udany sezon i życzę wszystkim kibicom dużo sportowych wrażeń – podkreśliła. Pierwszy mecz w ramach ORLEN Ligi Tauron MKS rozegra już w poniedziałek, do Dąbrowy Górniczej przyjedzie ekipa z Legionowa. Inauguracji ligowego sezonu nie mogą doczekać się nie tylko kibice. – Z niecierpliwością czekam na początek sezonu, choć tak naprawdę sezon dla naszej drużyny już się rozpoczął, gdyż w niedzielę Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wywalczył Superpuchar – zaznaczył prezydent miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza.

Nie sposób nie wspominać o minionym sezonie, który był dla ekipy z Zagłębia bardzo udany, gdyż w jego trakcie MKS zdobył: Superpuchar Polski, Puchar Polski oraz srebrne medale ORLEN Ligi. Zabrakło jednak postawienia kropki nad „i”. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że ciąży na nas teraz presja związana ze zdobyciem mistrzostwa Polski. Ostatnio było blisko, mam nadzieję, że w tym roku nam się uda – podkreśliła kapitan zespołu Elżbieta Skowrońska. 

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved