Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Gąsior: Mieliśmy problem z mocną zagrywką rywalek

Rafał Gąsior: Mieliśmy problem z mocną zagrywką rywalek

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie zdołały sprawić niespodzianki w Muszynie i uległy w pierwszym meczu tego sezonu rywalkom w trzech partiach. - W naszym podstawowym składzie są dziewczyny, które dopiero debiutują w lidze - tłumaczył trener Pałacu.

Szkoleniowiec Pałacu Bydgoszcz w pierwszym szeregu nie wymienił bloku, a inne elementy siatkarskie, którego w jego ocenie zadecydowały o porażce. – Słabo zagraliśmy w zagrywce i przyjęciu. Kiedy dobrze wypadaliśmy w tych dwóch elementach, to w premierowej partii graliśmy dobrze. Później mieliśmy problem z mocną zagrywką rywalek, z której wynikały nasze kłopoty z przyjęciem. Musieliśmy grać na wysokich piłkach i nie potrafiliśmy skończyć ataku. Zespół z Muszyny podbijał nasze ataki i wyprowadzał skuteczne kontry – podkreślił po meczu Rafał Gąsior.

Dużym echem w polskim środowisku siatkarskim odbił się znacznie inny, na papierze słabszy, skład Muszynianki Muszyna. – Przede wszystkim musimy spojrzeć na dzisiejszy mecz jako na starcie dwóch zupełnie innych zespołów. Co prawda Muszynianka jest odmłodzona, ale wyjściową szóstkę ma bardzo mocną, gdzie grają reprezentantki swojego kraju i zawodniczki bardzo doświadczone. Z kolei w naszym podstawowym składzie są dziewczyny, które dopiero debiutują w lidze. Drużyna jest przebudowana – zaznaczył trener bydgoszczanek.

W rubryce blok – w oficjalnych statystykach – widnieje po stronie Pałacu zerowa zdobycz punktowa. Dane szkoleniowca mówią o tym, iż jego podopieczne, na przestrzeni całego pojedynku, zdobyły w tym elemencie jedno oczko. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to mizerna zdobycz przyjezdnych. – W bloku nie istnieliśmy, głównie jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Graliśmy wyblokiem, co pozwalało nam ustawić się w obronie i podbijać niektóre ataki przeciwniczek, ale nie potrafiliśmy skończyć kontrataku. Potrzebne jest często doświadczenie zawodniczek, aby poprawnie odczytać tempo skoku do bloku. Jeśli zespół dobrze zagrywa, to wówczas skutecznie prezentuje się także w bloku. Na turniejach przedsezonowych potrafiliśmy zdobywać po trzynaście punktów w tym elemencie na jedno spotkanie. Dzisiaj zdobyliśmy niestety tylko jedno oczko – zakończył szkoleniowiec zespołu z grodu nad Brdą.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved