Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rachael Adams: Będę walczyć o najwyższe cele

Rachael Adams: Będę walczyć o najwyższe cele

fot. Mirosław Stroński

- Czekam z niecierpliwością na inauguracyjny mecz, rozpoczynający walkę o ligowe punkty. Dam z siebie wszystko, by pomóc drużynie w walce o najwyższe cele - powiedziała środkowa dąbrowskiego MKS-u Rachael Adams.

Kolejny sezon zagrasz w Polsce, wcześniej występowałaś w bydgoskim Pałacu.

Rachael Adams: – Polubiłam wasz kraj i dlatego tutaj jestem, a tak na poważnie, to polska liga tej dyscypliny sportu stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Grając w waszym kraju, można wiele się nauczyć. Poza tym Polacy to prawdziwi sympatycy piłki siatkowej. Pamiętam, że grając w Bydgoszczy, miałam problem z poprawnym wypowiedzeniem nazwy miasta. Teraz tak nie będzie, zapewniam.

Z uwagi na grę w reprezentacji swego kraju do dąbrowskiego składu dotarłaś jako ostatnia.

– Tak, to fakt, że do drużyny dołączyłam w Szamotułach. Z zespołem z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Ze swojej strony robię zaś wszystko, by w tym krótkim czasie jak najlepiej się zgrać z zespołem i dorównać drużynie.

Rachael, jeśli chodzi o porównania, to zanim dołączyłaś do MKS-u, cały czas trenowałaś i grałaś z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

– Jest to prawdą, ale obecnie bardziej zależy mi, żeby do końca zgrać się z moim nowym zespołem klubowym. W Ameryce treningi wyglądają trochę inaczej niż w Polsce, ostatnio więcej podróżowałyśmy po Stanach, niż trenowałyśmy. Po drugie, w drużynie jest o wiele więcej zawodniczek, także i z tego powodu treningi tam wyglądają zupełnie inaczej. Jak już powiedziałam, dam z siebie wszystko, by mocno scalić się z drużyną.

Przylatujesz do Polski, dołączasz do zespołu i w barwach Dąbrowy Górniczej zdobywasz pierwsze trofeum.

– Bardzo się cieszę z tego powodu. Puchar ten jest dla mnie bardzo cenny, choć dziewczyny mówią, że nie ma się z czego cieszyć, ponieważ to tylko Superpuchar, a ważniejsze granie jest przed nami. Dodam w tym miejscu po raz kolejny, że dam z siebie wszystko, by na tym pierwszym moim pucharze, zdobytym w barwach MKS-u, nie poprzestać.

Jak zostałaś przyjęta w zespole? Czy podoba ci się Dąbrowa Górnicza?

– W zespole zostałam przyjęta bardzo dobrze, mam takie odczucia, jakbym z tą drużyną grała co najmniej od kilku sezonów. Nie miałam żadnych problemów z adaptacją w Dąbrowie Górniczej. Jeśli chodzi o samo miasto, nie mogę jeszcze wiele o nim powiedzieć. Jestem tutaj przecież niedługo, pomimo to jestem zaskoczona pozytywnie bogactwem jezior w tym mieście i dużą ilością zieleni. Może w ostatnich dniach jest trochę za zimno, ale przecież grałam już wcześniej w Polsce i przyzwyczaiłam się do tego klimatu.

W poniedziałek pierwsza ligowa potyczka.

– Czekam już z pewną niecierpliwością na ten inauguracyjny mecz, rozpoczynający walkę o ligowe punkty. Dam z siebie wszystko, by przysłużyć się zespołowi w walce, jak to dziewczyny mówiły, o te bardziej prestiżowe nagrody. Będę walczyć o najwyższe cele.

* Rozmawiał Mirek Stroński (Strefa Siatkówki)

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved