Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Impel Wrocław faworytem spotkania z Naftą Piła

ORLEN Liga: Impel Wrocław faworytem spotkania z Naftą Piła

fot. archiwum

W niedzielnym spotkaniu pierwszej kolejki ORLEN Ligi Impel Wrocław podejmie przed własną publicznością zespół z Piły. Zdecydowanym faworytem spotkania wydają się podopieczne Tore Aleksandersena, ale muszą to jeszcze udowodnić na parkiecie.

Impel Wrocław w tym sezonie rozgrywki ORLEN Ligi zainauguruje przed własną publicznością, podejmując ekipę PTPS-u Piła. A raczej PGNiG Naftę Piła – bo, co należy podkreślić, kilka dni temu zespół zmienił nazwę i nie jest to tylko zabieg estetyczny, ale o tym za chwilę. Spotkania tych zespołów zawsze do tej pory były ciekawe. W zeszłym roku wrocławianki, które zapowiadały walkę o medale, w pierwszej kolejce przed własną publicznością przegrały z ekipą prowadzoną wtedy przez Mirosława Zawieracza 0:3. W sumie był to bardzo szokujący wynik, ale jak to mówią: to już było. Dodać można za Marylą Rodowicz – i nie wróci więcej? Zapewne tak, bo taki wynik w tym roku byłby traktowany w kategorii niespodzianki, ale w sporcie wszystko jest możliwe.

Impel Wrocław w ostatnich tygodniach zwyciężył w dwóch turniejach. Najpierw w Twardogórze, a później we Wrocławiu. Wygrane z takimi zespołami jak Galatasaray Stambuł, Muszynianka Muszyna czy mistrzynie Austrii i Niemiec pokazują, że we Wrocławiu rośnie naprawdę silny zespół. O ich rywalkach w ostatnich dniach też było dość głośno, jednak nie z powodu wyników sportowych, a z uwagi na fakt pewnych zmian, jakie możemy obserwować w klubie. Po pierwsze – do sztabu dołączył Dominik Kwapisiewicz, który miał prowadzić ekipę z Milicza. Po drugie – zmiana nazwy, która związana jest z pojawieniem się nowego sponsora, i to nie byle jakiego. Nie chodzi tutaj o potencjał biznesowy, choć i w tej kategorii jest to świetna firma, chodzi raczej o aspekt historyczny. Oto do sponsorowania pilskiej siatkówki wraca firma, która przed laty pozwoliła ekipie z Wielkopolski święcić największe triumfy na siatkarskich arenach. A zaczęło się to dokładnie 15 lat temu. Dodatkowo do ekipy w ostatnich dniach dołączyły dwie nowe zawodniczki – Anna Kudakowa oraz Amerykanka Colleen Ward. Pochodząca z Azerbejdżanu siatkarka wzmocni środek ekipy z Piły, natomiast zawodniczka zza oceanu występuje na pozycji przyjmującej.

Pilanki w swoich ostatnich przedsezonowych sprawdzianach spisywały się raczej w kratkę. W połowie września w Jarocinie pokonały wicemistrzynie Polski 3:1, by później przegrać z BKS-em Bielsko-Biała 0:3 i z Pałacem Bydgoszcz 2:3. W Bobolicach natomiast podopieczne Dariusza Luksa przegrały wszystkie trzy spotkania – po pięciosetowych pojedynkach z ekipami z Łodzi i z Bydgoszczy oraz 0:3 z siatkarkami z Legionowa.Zostawmy jednak historię, zarówno tę sprzed roku, jak i tę sprzed lat aż piętnastu. Możemy być pewni, że w niedzielę czeka nas ciekawy pojedynek. Faworytem wydają się być gospodynie, jednak typowanie wyników w pierwszych kolejkach to jak wróżenie z fusów. Podopieczne Tore Aleksandersena wydają się być zdecydowanymi faworytkami, jednak należy pamiętać, że ekipa ma za sobą bardzo krótki okres zgrywania zespołu – pełnym składem we Wrocławiu dysponują praktycznie od dwóch tygodni. W spotkaniu nie wystąpi Monika Martałek, która odniosła kontuzję kolana na jednym z treningów. Pilski zespół natomiast obecnie stanowi wielką niewiadomą.

Niedzielny pojedynek pozwoli nam niewątpliwie odpowiedzieć na pytanie: czy Impel Wrocław również w spotkaniach o stawkę jest w stanie zagrać na najwyższym poziomie? Dodatkowo będziemy mogli sprawdzić, na ile zmiany w klubie z Piły wpłyną na motywację zespołu oraz na wolę walki tych siatkarek. Podsumowując – warto pojawić się w Orbicie lub włączyć telewizor, zachęcamy do tego serdecznie. Mecz Impel Wrocław – PGNiG Nafta Piła rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:45.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved