Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bartłomiej Bołądź: Będziemy chcieli wygrywać

Bartłomiej Bołądź: Będziemy chcieli wygrywać

fot. archiwum

- Gra przeciwko takim rywalom jak choćby Trefl Gdańsk jest bardzo cennym doświadczeniem - mówił po meczu z gdańszczanami Bartłomiej Bołądź. Młody atakujący obiecał też, że cała drużyna w każdym meczu da z siebie wszystko.

W drugim spotkaniu pierwszego dnia VIII Memoriału Zdzisława Ambroziaka Czarni Radom zmierzyli się z Treflem Gdańsk. Podopieczni Roberta Prygla bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, pokonując gdańszczan w secie otwarcia, ale były to tak zwane miłe złego początki. Co prawda później, w drugiej partii, również mieli swoje szanse na wygraną, lecz nie potrafili postawić kropki nad „i”. – Myślę, że to nie drugi set zadecydował o końcowym wyniku – przyznał po meczu atakujący radomian, Bartłomiej Bołądź. Młody zawodnik, próbując szukać przyczyn porażki, wskazał, iż decydująca tu była postawa w polu serwisowym obu ekip. – W tym meczu nie siedziała nam zagrywka, podobnie zresztą nie najlepiej radziliśmy sobie w przyjęciu i wydaje mi się, że to te dwa elementy miały kluczowy wpływ na to, że przegraliśmy ten mecz. Dodatkowo w końcówkach brakowało nam skuteczności.

Radomianie, choć zmierzyli się z o wiele bardziej doświadczonym zespołem, nie oddali tego meczu w szatni, wychodząc na parkiet bez kompleksów. Co prawda gra w trzeciej odsłonie zupełnie im się „nie kleiła”, ale w czwartej ponownie podjęli rękawicę. – W każdym meczu będziemy wychodzić na parkiet z myślą o wygranej – mówił Bołądź, mając na myśli starcia ligowe. – Na pewno będziemy bardzo zaangażowani, będziemy dawali z siebie wszystko i będziemy chcieli wygrywać – obiecał. Takie turnieje towarzyskie jak choćby tegoroczny Memoriał Ambroziaka bez wątpienia mogą radomianom pomóc w zrealizowaniu tego celu, bowiem mają oni szanse ogrywać się z bardziej doświadczonymi na plusligowych parkietach ekipami. – Takie turnieje wiele nam dają – przyznał Bołądź, podkreślając, iż jest to duża szansa doskonalenia się nie tylko dla niego, ale i dla reszty jego kolegów z drużyny. – Gra przeciwko takim rywalom, którzy już od dawna występują w PlusLidze, jak choćby Trefl Gdańsk, jest bardzo cennym doświadczeniem. W tym zespole gra na przykład Jakub Jarosz, reprezentant kraju, i rywalizacja z takim teamem bez wątpienia wiele nam daje.

Jeśli zaś chodzi o samego atakującego Czarnych Radom, to dla niego będzie to pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ubiegłym roku natomiast bronił on barw SMS-u Spała w Młodej Lidze. – To będzie mój debiut w PlusLidze. Na treningach daję z siebie wszystko, podobnie zresztą w trakcie meczów – podkreślił zawodnik. – Czy dalej będę dostawać szansę i wychodzić w pierwszej szóstce? Zobaczymy – zastanawiał się Bołądź. – Jeśli chodzi o nadchodzący sezon i moją drużynę, to bardzo chciałbym, abyśmy znaleźli się w najlepszej ósemce. To będzie dobry wynik – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved