Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Stencel: O grze w ORLEN Lidze marzyłam od wielu lat

Anna Stencel: O grze w ORLEN Lidze marzyłam od wielu lat

fot. archiwum

- W zespole jest kilka nowych zawodniczek, ale atmosfera jest przyjazna. Czy zespól jest już w pełni przygotowany, to okazać się może w spotkaniu z Impelem - mówi Anna Stencel, która w tym sezonie ma szansę zadebiutować w ORLEN Lidze w barwach Nafty.

To będzie dla ciebie pierwszy sezon w ORLEN Lidze. Myślisz, że aklimatyzację i obycie z grą w najwyższej klasie rozgrywkowej trochę ułatwi tobie klasyczna droga do pierwszego zespołu? Grałaś z powodzeniem w drużynie kadetek, juniorek, teraz w końcu przyszła pora na seniorki…

Anna Stencel: – To będzie dla mnie bardzo duże wyróżnienie, a zarazem ogromne wyzwanie, aczkolwiek został mi jeszcze rok gry w zespole juniorskim, który będzie dla mnie bardzo ważny. Wspólnie z drużyną będziemy chciały dojść do finału mistrzostw Polski. Natomiast fakt, że dostałam już możliwość zaistnienia w zespole z ORLEN Ligi, będzie dla mnie jeszcze większą motywacją do pracy.

W zeszłym sezonie pilankom udało się sprawić kilka niespodzianek i drużyna długo była wysoko w tabeli ORLEN Ligi. Jednak niekwestionowaną liderką była Serbka, Tijana Malesević. Czy twoim zdaniem w tym roku także jest szansa, że taka siatkarka, potrzebna w drużynie w trudnym momencie, się pojawi?Szansa na to jest zawsze, a czy taka zawodniczka się pojawi, tego nie jestem w stanie powiedzieć. Uważam jednak, że w aktualnym składzie dziewczyny także mogą sobie poradzić i może w tym roku także uda nam się sprawić jakąś niespodziankę.

Grasz na pozycji środkowej bloku. W tym sezonie twoimi "rywalkami" o miejsce będą Amerykanka Faimie Kingsley oraz Kanadyjka Tricia Mayba. Jak oceniasz swoje szanse na grę w pierwszym składzie? Może nieco "pomoże" ci fakt, że jesteś Polką?

Tak jak już mówiłeś, to będzie dopiero mój pierwszy rok, więc moje obycie w ekstraklasie nie jest zbyt duże. Fakt, że jestem Polką, chyba niewiele zmieni, ponieważ Tricia i Faimie są bardziej doświadczonymi zawodniczkami, a w czasie gry najbardziej liczy się właśnie to doświadczenie i obycie. Nie ukrywam, że moja poprzeczka w tym sezonie jest bardzo wysoko podniesiona.

Pierwszy mecz już niebawem, zmierzycie się z Impelem Wrocław. Będzie to dla ciebie jakieś przeżycie czy raczej atmosfera i trochę inne standardy ORLEN Ligi nie są czymś, co zrobi na tobie wrażenie?

Niestety do Wrocławia nie mam okazji pojechać, jestem w trakcie rehabilitacji kontuzji kolana. Z pewnością wywarłoby to na mnie duże wrażenie, bo o zagraniu w ORLEN Lidze marzyłam od wielu, wielu lat.

Jesteście już po serii sparingów i po przygotowaniach do sezonu. Jak oceniasz ten okres treningów? Zgrałyście się z dziewczynami i jesteście już w pełni przygotowane do pierwszego spotkania z Wrocławiem?

W zespole jest kilka nowych zawodniczek, ale atmosfera jest naprawdę przyjazna. Czy zespół jest już w pełni przygotowany, to okazać się może w spotkaniu z Impelem Wrocław, który będzie wymagającym rywalem.

Nie są tajemnicą problemy finansowe klubu, z którymi borykał się on w ostatnim sezonie. Jak sprawa wygląda teraz, od waszej strony, strony zawodniczek? Wpływ na to może mieć także pozyskanie nowego sponsora, PGNiG SA…

Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że zawodniczki, które przebywają dłużej w tym klubie, udzieliłyby lepszej odpowiedzi. Na pewno pozyskanie nowego sponsora rozwiąże niektóre problemy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved