Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Adrian Gontariu: Lubię grać w Polsce

Adrian Gontariu: Lubię grać w Polsce

fot. archiwum

- Chcę po prostu grać dobrze. Życzyłbym sobie, aby cała drużyna na meczach pokazywała się z takiej strony jak na treningach, na których dajemy z siebie wszystko i wygląda to naprawdę bardzo fajnie - powiedział Adrian Gontariu.

Wygrana na początek turnieju, nawet jeśli jest to turniej towarzyski, to jednak dobry wynik.

Adrian Gontariu: – To prawda, aczkolwiek to wciąż mecz towarzyski, który tak naprawdę nic nie znaczy. Wydaje mi się też, że AZS Częstochowa nie zagrał tego, co potrafi. Niemniej jednak wygraliśmy, a zwycięstwa zawsze cieszą. Mimo wszystko my też nie zagraliśmy niczego szczególnego. Początek spotkania był zły w naszym wykonaniu, byliśmy zbyt spięci. Później jednak przełamaliśmy się, zaczęliśmy grać lepiej. Pomimo to nie jesteśmy jeszcze w najlepszej formie i wiemy, że potrafimy prezentować wyższą formę.

Tak jak powiedziałeś, nie jesteście jeszcze w najwyższej formie – co zatem musicie poprawić przed rozpoczęciem ligi?– Wydaje mi się, że przede wszystkim do poprawy jest komunikacja między zawodnikami. Musimy lepiej się komunikować, jeszcze trochę się zgrać. Ponadto fizycznie nie jesteśmy w najwyższej formie, a to dlatego, że bardzo ciężko trenujemy na siłowni. To coś normalnego przed startem rozgrywek. Poza tym teraz gramy mecze towarzyskie, służące doskonaleniu formy.

A ty sam jak odnalazłeś się po raz kolejny w polskiej lidze, tym razem w zespole ze stolicy?

– Bardzo lubię grać w Polsce. Dla mnie to naprawdę coś niesamowitego i gra w miejscu, gdzie jestem doceniany jako siatkarz, sprawia mi wiele frajdy. A tutaj, w Polsce, niemal wszyscy interesują się siatkówką i my, zawodnicy, cieszymy się z tej uwagi, którą nam poświęcają. W waszym kraju ten sport jest bardzo popularny i dlatego dla mnie to przyjemność tutaj grać.

Masz jakieś konkretne oczekiwania odnośnie przyszłego sezonu?

– Nie, nie zastanawiałem się nad tym, na którym miejscu chciałbym zakończyć sezon ani nic podobnego. Chcę po prostu grać dobrze. Życzyłbym sobie, aby cała drużyna na meczach pokazywała się z takiej strony jak na treningach, na których dajemy z siebie wszystko i wygląda to naprawdę bardzo fajnie. Pewnie dlatego też nasze zajęcia są tak bardzo wyczerpujące. Doprawdy, bardzo chciałbym, aby nasza gra wyglądała tak dobrze, jak wyglądają nasze treningi. Wówczas przyjdą i wyniki. Jeśli chodzi o miejsce na koniec sezonu, to nie potrafię powiedzieć na co nas stać. Nie znam jeszcze wszystkich ekip – przecież wiele się zmieniło przez te dwa lata, od kiedy opuściłem Resovię Rzeszów.

* Rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved