Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Pile znów Nafta, a w niej siatkarka z Azerbejdżanu

W Pile znów Nafta, a w niej siatkarka z Azerbejdżanu

fot. archiwum

PGNiG SA zostało sponsorem pilskiej siatkówki. To oznacza, że po latach pilanki wracają do nazwy Nafta Piła, pod którą osiągały wielkie sukcesy także w Europie. Kontrakt z klubem podpisała Anna Kudakowa z Azerbejdżanu oraz Amerykanka Colleen Ward.

W sezonie 2013/2014 drużyna PTPS-u Piła występować będzie w rozgrywkach ORLEN Ligi pod nazwą PGNiG Nafta Piła. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stało się sponsorem strategicznym i tytularnym drużyny.

Ta firma w latach 1998-2005 była głównym sponsorem pilskich siatkarek, występujących wówczas pod nazwą Nafta-Gaz Piła. W tym czasie drużyna czterokrotnie zdobyła tytuł mistrza Polski, trzykrotnie Puchar Polski oraz zajęła czwarte miejsce w Lidze Mistrzyń w Final Four w Bursie w 2000 roku. Tego ostatniego sukcesu do tej pory nie powtórzyła żadna żeńska polska drużyna.

Anna Kudakowa będzie pierwszą siatkarką z Azerbejdżanu, która zagra w polskiej lidze. Podpisała kontrakt z PGNiG Nafta Piła wraz z Amerykanką Colleen Ward. 25-letnia Anna Kudakowa to środkowa, która urodziła się na Ukrainie jeszcze w czasach ZSRR (rok 1988) i pierwsze kroki stawiała w Chimiku Jużne – klubie z okolic Odessy. W 2011 roku wylądowała w Azerbejdżanie i w azerskiej lidze grała do dzisiaj. Ma paszport tego kraju, jest jego reprezentantką. Ma 188 cm wzrostu.Amerykanka Colleen Ward może grać na przyjęciu. To blondwłosa siatkarka z Naperville z Illinois, która grała ostatnio na Florydzie. Według danych amerykańskich ma 6 stóp i 2 cale, czyli 187 cm wzrostu. Zespół z Piły pozbył się natomiast Veroniki Hudimy – reprezentantki Francji. Ona, tak jak Anna Kudakowa, urodziła się w 1988 roku na radzieckiej wtedy Ukrainie, w Charkowie. Przyjęła obywatelstwo francuskie. W Pile grała w sezonie 2011/2012.

Więcej w serwisie poznan.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved