Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Nie będziemy poddawać się już w szatni

Radosław Panas: Nie będziemy poddawać się już w szatni

fot. archiwum

- Chłopcy wiedzą o co mi chodzi. Z wieloma już współpracowałem wcześniej i to pomaga zdecydowanie - mówi na łamach sport.pl szkoleniowiec gdańszczan - Radosław Panas. - W zespole jest niesamowita atmosfera - dodaje Grzegorz Łomacz.

Radosław Panas jest zadowolony z treningów przed sezonem. W dodatku zespół ominęły kontuzje. – Okres przygotowawczy wyglądał bardzo dobrze. Zrobiliśmy wszystko, co założyliśmy. Nie było żadnych problemów zdrowotnych czy fizycznych. Pracowaliśmy na własnych świetnych obiektach, nie musieliśmy nigdzie wyjeżdżać, więc jestem bardzo zadowolony – mówi szkoleniowiec gdańskiej drużyny.

LOTOS Trefl Gdańsk sezon PlusLigi rozpocznie od ciężkiego starcia. Pierwszym rywalem ekipy z Wybrzeża będzie bełchatowska Skra. Trener Panas zapowiada jednak, że jego zespół jest gotowy do walki z każdym przeciwnikiem. – Chcemy pokazać charakter, waleczność. Te cechy, które podobają się kibicom. Nie będziemy przed nikim klękać, poddawać się już w szatni – tłumaczy. Przed sezonem do drużyny dołączył atakujący reprezentacji Polski – Jakub Jarosz. Wydaje się, że to on będzie największą gwiazdą w ekipie Panasa. – Mam nadzieję, że naszą gwiazdą będzie cały zespół. Oczywiście Jakub Jarosz jest znaną postacią, reprezentantem kraju, będzie zdobywał masę punktów, ale niestety sam meczu nam nie wygra. Będzie musiał mieć konieczne wsparcie. Nasza szóstka już się krystalizuje, ale pewne jest, że będzie rotacja na pozycji przyjmującego, bo mamy trzech naprawdę bardzo fajnych chłopaków i dochodzi jeszcze czwarty Sławek Stolc, który robi ciągłe postępy – dodaje.

– Chłopcy wiedzą o co mi chodzi, jak widzę naszą grę. Z wieloma już współpracowałem wcześniej, i to pomaga zdecydowanie. O wiele łatwiej i szybciej doszliśmy u nas do porozumienia, niż ma to miejsce w innych klubach – kończy szkoleniowiec.Z przebiegu przedsezonowych przygotowań zadowolony jest również rozgrywający – Grzegorz Łomacz. – Okres przygotowawczy był wyjątkowo udany. Mieliśmy bardzo fajne, urozmaicone treningi, a zarazem ciężko pracowaliśmy. To powinno zaprocentować. W zespole jest niesamowita atmosfera, a ona sprzyja dobremu trenowaniu i uzyskiwaniu korzystnych wyników. Nie mamy trudnych charakterów, bez problemu się dogadujemy – mówi.

Co ciekawe, w drużynie z Gdańska brakuje zawodników zagranicznych. Całą drużynę stanowią Polacy. – Brakiem obcokrajowców nie mamy się co martwić, to w ogóle nie będzie wpływało na wyniki zespołu. Drużyna jest złożona z Polaków i uważam, że powinniśmy się z tego cieszyć. Myślę, że nasi zawodnicy mogliby śmiało zastępować zawodników z zagranicy w innych klubach – zapewnia Łomacz.

*Autorem wywiadów jest Kacper Suchecki (www.trojmiasto.sport.pl)

źródło: inf. własna, trojmiasto.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved