Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ: Holandia pewna gry w III rundzie

Kwal. MŚ: Holandia pewna gry w III rundzie

fot. archiwum

W trzecim dniu II rundy kwalifikacji do mistrzostw świata trzecie zwycięstwo odnieśli Holendrzy, którzy bez straty seta pokonali Szwedów. Białorusini okazali się lepsi od siatkarzy z Izraela, a Ukraińcy oddali tylko jedną partię Rumunom.

Pierwsze dwie partie starcia ukraińsko-rumuńskiego były bardzo zacięte, lecz w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowywali podopieczni trenera Filippowa, dzięki czemu objęli prowadzenie 2:0. W trzeciej odsłonie ich chwilę dekoncentracji wykorzystali Rumuni, ale już w czwartym secie Ukraińcy nie pozostawili złudzeń rywalom, komu należy się zwycięstwo. Ukraińcy szczególnie dobrze zaprezentowali się w bloku oraz w ataku, chociaż ich dyspozycja falowała. Świadczy o tym fakt, że w trzeciej partii popełnili aż 10 błędów własnych, a w kolejnej – zaledwie 1. Natomiast głównym powodem porażki zawodników trenera Gavrila było 8 błędów w każdym z przegranych setów. Do sukcesu już tradycyjnie Ukraińców poprowadził Sergiej Tyutlin, który zapisał na swoim koncie 19 oczek. Z kolei w szeregach przegranej ekipy na wyróżnienie zasłużył zdobywca 16 punktów – Julian Bala.

Ukraina – Rumunia 3:1
(27:25, 25:23, 18:25, 25:14)

Składy zespołów:
Ukraina: Storożyłow, Kapelus (10 pkt.), Tyutlin (19), Teryomenko (10), Iereszenko (16), Rudnytsky (12), Fomin (libero) oraz Kapaiew, Tatarinstew (1), Riabuka i Kowalczuk (1)
Rumunia: Matei (14 pkt.), Bala (16), Bartha (4), Borota (15), Spinu (2), Laza (5), Gavril (libero) oraz Soloc
Białorusini bardzo dobrze wywiązali się z roli faworyta w starciu z siatkarzami z Izraela. Wprawdzie po dwóch setach na świetlnej tablicy widniał remis, ale kolejne dwie odsłony toczyły się pod dyktando podopiecznych trenera Sidelnikowa. Triumf nad Izraelem to drugie zwycięstwo naszych wschodnich sąsiadów, które przybliża ich do zajęcia miejsca w czołowej trójce na koniec turnieju. Wprawdzie Białorusini popełnili więcej błędów, ale ich lepsza postawa w bloku i w ataku wystarczyła im do odniesienia sukcesu. Z kolei Izraelczycy bardzo dobrego przyjęcia nie potrafili przekuć w wysoką skuteczność w ataku. Pierwsze skrzypce w zwycięskiej ekipie grał Paweł Antanowicz, który zgromadził 23 punkty. W szeregach pokonanych z najlepszej strony pokazał się Aleksander Szafranowicz. Zawodnik ten zdobył 16 oczek dla swojej drużyny.

Białoruś- Izrael 3:1
(25:17, 22:25, 25:18, 25:22)

Składy zespołów:
Izrael: Katzenelski (1 pkt.), Stein (15), Ben Gal (5), Szafranowicz (16), Batchkala (11), Gaft, Shwartz (libero) oraz Osokin, Sokołow i Vinarsky (7)
Białoruś: Audoczanka (7 pkt.), Busel (13), Radziuk (14), Marozau (16), Haramykin (1), Antanowicz (23), Likarad (libero) oraz Mikanowicz (2) i Akhrem (4)


W trzecim meczu swoje trzecie zwycięstwo odnieśli Holendrzy, którzy dziś wykazali wyższość nad Szwedami. Choć Skandynawowie wystąpili bez swojego asa (Marcusa Nilssona), to szczególnie w premierowej odsłonie napsuli sporo krwi gospodarzom. Nie udało im się jej jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść, a w kolejnych odsłonach nie byli w stanie już nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikami. W pierwszej odsłonie pomarańczowi popełnili aż 15 błędów, ale Szwedzi nie potrafili tego wykorzystać. Holendrzy zdecydowanie lepiej od rywali prezentowali się w zagrywce oraz w ataku. W tym drugim elemencie Skandynawowie w drugiej partii wywalczyli zaledwie 5 oczek, a bez ataku trudno wygrać mecz. Dziś pierwsze skrzypce w zespole gospodarzy grał Thiis Ter Horst, który zdobył 18 oczek. Z kolei wśród przegranych wyróżnił się Fredrik Gustavsson. Zapisał on na swoim koncie 20 punktów. Dzisiejszą wygraną Holendrzy praktycznie przypieczętowali swój awans do III rundy europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata.

Holandia – Szwecja 3:0
(36:34, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:
Holandia: Freriks (2 pkt.), Ter Horst (18), Kooistra (15), Van Garderen (14), Overbeeke (9), Bontje (6), Jorna (libero) oraz Maan i Abdel-Aziz
Szwecja: Knutsson (3 pkt.), Gustawsson (20), Wijk J. (3), Lushtak, Sundberg (5), Petterssen (1), Wijk A. (libero) oraz Blomgren, Lindberg (1), Nilsson W. (3) i Eriksson (1)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved