Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata ma pomóc w szkoleniu młodzieży

Katarzyna Skowrońska-Dolata ma pomóc w szkoleniu młodzieży

fot. Mirosław Stroński

Mały, drugoligowy klub Energetyk Poznań będzie współpracował z jedną z najsłynniejszych polskich siatkarek, Katarzyną Skowrońską-Dolatą. Na razie będzie ona ambasadorką szkolenia młodzieży, ale wspólne plany zawodniczki i klubu sięgają dużo dalej.

Katarzyna Skowrońska-Dolata to ostatnia ze Złotek (mistrzyń Europy z 2003 i 2005 roku), która została w obecnej kadrze Polski. To także mocna kandydatka do miana najbardziej znanej i rozpoznawalnej polskiej siatkarki. Niewątpliwie nazwisko „Skowrońska” stanowi już w Polsce markę.

To właśnie chcą wykorzystać i ona sama, i poznański klub Energetyk, który prowadzi zespół siatkarek na poziomie drugiej ligi. Ten zespół rozpoczął już rywalizację w lidze – wygrał na wyjeździe z Jedynką Łomża. Teraz w sobotę zmierzy się u siebie z Nike Węgrów. Trener poznanianek Włoch Nicola Vettori mówi, że nie wie jeszcze, na ile stać będzie jego drużynę – czy na walkę o awans do pierwszej ligi, czy na trochę mniej.

Energetyk Poznań jest jednak projektem zakrojonym na dużo większą skalę i na dużo dłużej niż tylko na obecny sezon. Wiąże się on z istniejącym już programem „Energetyczna Akademia Siatkówki”, finansowanym przez Eneę. W jego ramach szkolone są dziewczynki i chłopcy z trzecich klas, a w Poznaniu także z czwartej i piątej. – Teraz projekt zostaje rozszerzony na Szczecin, Bydgoszcz i ziemię lubuską. Obejmie docelowo 1000 dzieci, których będziemy w jego ramach uczyli siatkówki – mówi prezes Energetyka, Robert Rakowski. Nie ukrywa, że spośród tych dzieci mają się w przyszłości rekrutować nowe siatkarki zespołu, który…No właśnie – przyszłe losy Energetyka Poznań wyglądają intrygująco, Katarzyna Skowrońska-Dolata ma bowiem zamiar włączyć się we współpracę z klubem nie tylko jako ambasadorka owego programu szkoleń dla dzieci. Jej twarz i nazwisko mają zachęcać dzieci do trenowania siatkówki, ale bardzo prawdopodobne jest, że czołowa polska siatkarka przyczyni się także do stworzenia z Energetyka zespołu – kto wie – może nawet ekstraklasowego.

*Autorem tekstu jest Radosław Nawrot
Więcej w serwisie poznan.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved