Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: To powinno zaprocentować

Grzegorz Łomacz: To powinno zaprocentować

fot. Cezary Makarewicz

- Drużyna jest złożona z Polaków i uważam, że powinniśmy się z tego cieszyć. Myślę, że nasi zawodnicy mogliby śmiało zastępować zawodników z zagranicy w innych klubach - mówi Grzegorz Łomacz, zapowiadając walkę także o miejsce w reprezentacji.

Okres przygotowawczy był wyjątkowo udany. Mieliśmy bardzo fajne, urozmaicone treningi, a zarazem ciężko pracowaliśmy. To powinno zaprocentować. W zespole jest niesamowita atmosfera, a ona sprzyja dobremu trenowaniu i uzyskiwaniu korzystnych wyników. Nie mamy trudnych charakterów, bez problemu się dogadujemy – mówi Łomacz w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

W gdańskim klubie nie ma zawodników z zagranicy, dodatkowo większość zawodników od dawna związanych jest z drużyną. Sporo siatkarzy wywodzi się również z młodzieżowych zespołów Lotosu Trefla.

Brakiem obcokrajowców nie mamy się co martwić, to w ogóle nie będzie wpływało na wyniki zespołu. Drużyna jest złożona z Polaków i uważam, że powinniśmy się z tego cieszyć. Myślę, że nasi zawodnicy mogliby śmiało zastępować zawodników z zagranicy w innych klubach – zapewnia Łomacz.Rozgrywający Lotosu Trefla jest w szerokiej kadrze reprezentacji Polski i przygotowywał się na zgrupowaniach do mistrzostw Europy, które we wrześniu rozgrywane były m.in. w Gdańsku i Gdyni. Ostatecznie jednak trener Andrea Anastasi nie powołał Łomacza na turniej. Sam zawodnik nie ma jednak pretensji do szkoleniowca i odcina się od burzy dotyczącej zwolnienia Włocha ze stanowiska trenera kadry.

Nie mam żalu, że trener Anastasi nie powołał mnie na mistrzostwa. Cieszę się, że mogłem tyle czasu spędzić z chłopakami na zgrupowaniach. Nie jestem odpowiednią osobą, by oceniać szkoleniowca i decydować o jego zwolnieniu czy dalszej pracy z reprezentacją. Wiadomo, że w Polsce zawsze jest nagonka i głośno się robi po każdej imprezie mistrzowskiej. Mam tylko nadzieję, że będę jeszcze powoływany. Uważam, że stać mnie na to i będę dążył, aby forma była na tyle wysoka, by zagrzać miejsce w kadrze – podkreśla Łomacz.

* autorem tekstu jest Kacper Suchecki (trojmiasto.sport.pl)

 

źródło: trojmiasto.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved