Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac Bydgoszcz bez Zuzanny Czyżnielewskiej

Pałac Bydgoszcz bez Zuzanny Czyżnielewskiej

fot. Cezary Makarewicz

Podopieczne Rafała Gąsiora, siatkarki Pałacu Bydgoszcz, do sezonu ORLEN Ligi 2013/2014 przystąpią osłabione. Z początku sezonu, przez kontuzję, wykluczona została dotychczas pierwsza atakująca zespołu - Zuzanna Czyżnielewska.

Wychowanka Pałacu Bydgoszcz w latach 2011-2013 w większości spotkań była podstawową atakującą drużyny. Skuteczna gra w debiutanckim sezonie zaowocowała powołaniem Czyżnielewskiej do pierwszej reprezentacji Polski na turniej o puchar Borysa Jelcyna. Kolejne rozgrywki ligowe dla atakującej nie były jednak już tak udane. Najpierw spadek formy sportowej, a potem kontuzja…

Problemy zdrowotne reprezentantki Polski mają długą historię. Wszystko zaczęło się po zakończeniu rundy zasadniczej sezonu 2012/2013. Do spotkań z Muszynianką w fazie play-off Czyżnielewska nie mogła już przystąpić ze względu na uraz barku. Okazało się, iż kontuzja była na tyle poważna, że wykluczyła zawodniczkę z gry do końca ubiegłego sezonu.

Atakująca Pałacu Bydgoszcz pojawiła się pod koniec lipca na starcie przygotowań do nowych rozgrywek. Niestety dość szybko musiała przerwać treningi. Pomimo usilnych starań lekarzy i rehabilitantów, którzy chcieli – bez przeprowadzania operacji – przywrócić pełną sprawność barku, zawodniczka musiała poddać się artroskopii.Siatkarka pomyślnie przeszła zabieg w Toruniu. Jak podkreślił w rozmowie ze Strefą Siatkówki prezes Pałacu, Waldemar Sagan, kibice nie mogą spodziewać się powrotu zawodniczki na ligowe parkiety w tym roku. Jeżeli okres rehabilitacji przebiegnie pomyślnie, jest szansa, iż zawodniczka zagra w barwach Pałacu po nowym roku. Sternik klubu z grodu nad Brdą podkreślił także, iż artroskopia była koniecznością i inne próby wyleczenia barku okazały się nieudane.

Pozostaje zatem życzyć zawodniczce szybkiego powrotu do zdrowia. Z kolei Rafał Gąsior – w pierwszej części sezonu – będzie mógł skorzystać w ataku z dwóch zawodniczek. Wobec kontuzji Zuzanny Czyżnielewskiej wydaje się, iż pierwszą atakującą zespołu zostanie Tamara Kaliszuk. Reprezentantkę Polski zapewne będzie wspomagać Zuzanna Pieczka, która barwy SMS-u Sosnowiec zamieniła na trykot Pałacu Bydgoszcz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved