Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Żadna decyzja jeszcze nie zapadła

Mirosław Przedpełski: Żadna decyzja jeszcze nie zapadła

fot. archiwum

- Stwórzmy okrągły stół, bo mundial w Polsce to dla nas nieprawdopodobnie ważna sprawa. Zapomnijmy o tych niesnaskach, by biało-czerwoni pokazali na tych mistrzostwach, że siatkówka w Polsce jest najlepsza na świecie - sugeruje prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski.

Działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej wciąż analizują pracę Andrei Anastasiego i rozważają, czy pozostawić włoskiego szkoleniowca na funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. – Rozmawialiśmy razem z prezydium chyba z osiem godzin, bo to zbyt poważna sprawa, by zdecydować tak szast prast, że nie ma Anastasiego, a jest ten czy inny trener – mówi prezes PZPS-u, Mirosław Przedpełski. Moim zdaniem nie można z niego zrezygnować, jeśli nie będziemy mieli gotowego następcy. Nie będę go teraz krytykować, choć wynik był taki, a nie inny. Pewne jego działania były dobre, inne pewnie złe. Poczekajmy, spokojnie, pół godziny po zakończeniu spotkania nie potrafię jeszcze tego wszystkiego ogarnąć. Decyzję i tak podejmie zarząd PZPS-u. Kiedy się zbierze? Myślę, że spotkamy się najdalej w ciągu dwóch tygodni. A jutro będę jeszcze raz rozmawiał z Anastasim, ustaliliśmy, że pogadamy o nowych pomysłach, może przyjdzie nam do głowy coś jeszcze – dodaje na łamach Przeglądu Sportowego szef polskiej siatkówki.

Trener sam powiedział, że choć nie wie, jaka jest sytuacja, czy będzie za rok trenerem, czy też nie, to jednak chce wypunktować to, co w jego opinii trzeba zrobić, by było lepiej. My wszyscy szukamy, w czym tkwi błąd. To jest podstawowa sprawa. Na spotkaniu trener powiedział wiele nowych, ciekawych rzeczy. Po pierwsze, że musimy poprawić komunikację pomiędzy nami a zawodnikami oraz ludźmi, którzy organizują ich pracę – opowiada Mirosław Przedpełski. – Proponował, by stworzyć jedną wielką siatkarską rodzinę. Bardzo mi się ta wizja spodobała i zrobię wiele, by wprowadzić ją w życie. Ja miałem jeszcze takie pomysły, żeby może skrócić ligę, by treningi kadry były naprawdę długie, może trzeba także się spotkać w szerszym gronie ze wszystkimi zawodnikami, klubami. Ci, którzy ostatnio nie grali, jak Mariusz Wlazły czy Paweł Zagumny, może powinni wrócić? – zastanawia się prezes PZPS-u.

Więcej w czwartkowym Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved