Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Mamy dużą konkurencję wewnątrz drużyny

Michał Łasko: Mamy dużą konkurencję wewnątrz drużyny

fot. Sabina Bąk

Na nieco ponad tydzień przed startem zmagań ligowych jastrzębianie zaprezentowali się kibicom. Pierwszym etapem był konkurs kulinarny z udziałem zawodników i trenerów. Następnie zawodnicy wyszli na boisko, aby rozegrać mecz towarzyski z mistrzem Czech.

Podobnie jak we wcześniejszych latach, na krótko przed rozpoczęciem sezonu ligowego włodarze Jastrzębskiego Węgla przygotowali oryginalną prezentację zespołu. Także tym razem na zebranych w hali przy ul. Jana Pawła II kibiców czekały niespodzianki. Na początku podzieleni na cztery zespoły zawodnicy przy wsparciu sztabu trenerskiego rywalizowali w konkursie kulinarnym. Nie był to jednak koniec atrakcji środowego wieczoru, punktem kulminacyjnym prezentacji było spotkanie towarzyskie. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zagrali z mistrzem Czech, uczestnikiem Ligi Mistrzów, VK Ostrava. Sportowy test jastrzębian wypadł pomyślnie. Nie dając najmniejszych szans rywalom, siatkarze z Jastrzębia-Zdroju wygrali 3:0.

Zmagania boiskowe, i nie tylko, poprzedziła konferencja prasowa dotycząca startujących 12 października rozgrywek PlusLigi siatkarzy. Poza przedstawicielami klubu w konferencji uczestniczył także zastępca prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który podkreślił satysfakcję ze współpracy, deklarując dalszą pomoc ze strony sponsora. – Jesteśmy z tym klubem na dobre i na złe. Jako sponsor strategiczny jesteśmy obecni finansowo i mogę złożyć deklarację, że w nadchodzącym sezonie będziemy wspierać drużynę Jastrzębskiego Węgla. Są to dwie płaszczyzny współpracy: pierwsza z nich jest typowo sportowa. Prezes Grodecki i zespół przygotowali bardzo dobry „produkt”. My jako spółka giełdowa jesteśmy za współpracą tylko z dobrymi firmami, w tym tak dobrymi, jak KS Jastrzębski Węgiel, który od lat utrzymuje się w czołówce siatkarskiej ligi. Drugim elementem jest społeczna odpowiedzialność biznesu, w tym szkolenie młodzieży – zaznaczył Artur Wojtków.

Do pierwszego meczu jastrzębian pozostał nieco ponad tydzień. – Cieszę się niezmiernie, że sezon już się zaczyna – podkreślał prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki. Chęci do rozpoczęcia zmagań na siatkarskich parkietach nie krył także Michał Łasko. Na szczęście zaczynamy! Dopiero od poniedziałku trenujemy niemal w komplecie. Atmosfera w zespole jest naprawdę dobra, chociaż to dopiero początek, a początki zwykle są łatwiejsze. Będziemy musieli pracować jak najwięcej, żeby zgrać się jak najszybciej – o dotychczasowych przygotowaniach mówił kapitan jastrzębian, podkreślając, jak mocny skład zbudowano w Jastrzębiu-Zdroju.Wydaje mi się, że patrząc na ostatnie trzy sezony, potencjał zespołu jest największy. Większość naszych zawodników wróciła z mistrzostw Europy, co potwierdza, że w tym sezonie mamy dużą konkurencję wewnątrz drużyny. Wierzę, że to spowoduje, iż poziom naszych treningów będzie wysoki. Mam nadzieję, że to się potwierdzi podczas meczów w lidze oraz Lidze Mistrzów – zakończył atakujący Jastrzębskiego Węgla.

O wyzwaniach czekających na jego podopiecznych mówił także Lorenzo Bernardi. To będzie ciężki sezon. Poziom PlusLigi jest naprawdę wysoki, a mamy też swoje cele w Lidze Mistrzów. Będziemy grać co tydzień w systemie środa-sobota, co będzie trudne. Mamy bardzo dobrą atmosferę. Możemy grać i pracować, koncentrując się na istotnym celu, którym jest złoty medal w PlusLidze. Z początku możemy mieć drobne kłopoty, co jest normalne w sytuacji, kiedy jest nowy zespół, ale wiemy doskonale, że najważniejsza część sezonu to etap od połowy stycznia do kwietnia i wtedy będziemy musieć pokazać swoją siłę – zakończył włoski szkoleniowiec jastrzębskiej ekipy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved