Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karpaty i Silesia Volley otworzą sezon ligowy na zapleczu ekstraklasy

Karpaty i Silesia Volley otworzą sezon ligowy na zapleczu ekstraklasy

fot. archiwum

Już za kilkanaście godzin startują rozgrywki na zapleczu ekstraklasy. Kto z kim wygra? Przed 1. kolejką spotkań trudno ocenić. Na inaugurację sezonu 2013/2014 beniaminek I ligi kobiet, Karpaty Krosno, podejmować będzie Silesię Volley Mysłowice.

W czwartek późnym popołudniem silesianki wyjechały w stronę Krosna, gdzie jutro zainaugurowane zostaną rozgrywki I ligi kobiet. Znacznie odmłodzony zespół z Górnego Śląska po raz kolejny gra mecz otwarcia sezonu, licząc na pierwsze punkty. Trener Silesii Volley Sebastian Michalak z respektem podchodzi do rywalek, ale nie ukrywa, że jego zespół zainteresowany jest zwycięstwem. Dla krośnianek pojedynek z piątym zespołem poprzedniego sezonu będzie historycznym momentem. Drużyna Dominika Stanisławczyka w piątek rozegra swój pierwszy mecz na zapleczu ekstraklasy. Przypomnijmy, że oba zespoły w okresie przygotowawczym spotkały się dwukrotnie. Podczas turnieju towarzyskiego Silesia Cup silesianki wygrały 2:1, by tydzień później przegrać w trzech setach.

Do Sosnowca w sobotę przyjeżdżają akademiczki z Ostrowca Św. Warto podkreślić, że podopieczne Dariusza Parkitnego wzmocnione o takie zawodniczki jak Barbara Bawoł, Kinga Hatala czy Magdalena Soter bardzo solidnie przepracowały okres przygotowawczy, pokazując to w meczach i turniejach towarzyskich. Podczas jednego z nich, w Rzeszowie, ostrowczanki zmierzyły się z ekipą Andrzeja Pecia, wygrywając 3:1. Warto podkreślić, że w szeregach Szkoły Mistrzostwa Sportowego znajdą się siatkarki, które nie tak dawno sięgnęły po mistrzostwo Europy kadetek. Zanim zespół AZS-u WSBiP KSZO wybierze się do stolicy Zagłębia, pokaże się przed własną publicznością. W piątek przy ul. Świętokrzyskiej zaplanowana jest oficjalna prezentacja akademiczek, które przedstawione zostaną w przerwie meczu Effectora Kielce z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

W Warszawie tradycyjnie zbudowano zespół opierający się na młodych siatkarkach, których doświadczenie na pierwszoligowych parkietach wykorzystane zostanie podczas młodzieżowych rozgrywek. W drużynie Jacka Pasińskiego nie zabraknie też siatkarek występujących ostatnio w ORLEN Lidze. Mowa tu o Katarzynie Brydzie oraz powracającej do zdrowia Małgorzacie Skorupie. Nieoficjalnie mówi się, że klub rozmawia także z Justyną Sachmacińską. Do stolicy przyjedzie Wisła Kraków, której przyszłość jeszcze kilka tygodni temu nie była jasna. „Biała Gwiazda” ostatecznie przystąpi do rozgrywek zaplecza ekstraklasy, a misji prowadzenia zespołu podjął się doskonale znany z pierwszoligowych parkietów Tomasz Klocek. W minioną środę oba zespoły w ramach III rundy Pucharu Polski solidarnie przegrały swoje mecze. Spartanki uległy Orłowi Elbląg, natomiast wiślaczki uczennicom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.W małe tournée po Podkarpaciu wybierają się podopieczne Mariusza Soi. Torunianki, które w przerwie między sezonami dokonały bardzo ciekawych wzmocnień, najpierw w sobotę powalczą o ligowe punkty z beniaminkiem z Rzeszowa, by dzień później w Pucharze Polski zmierzyć się z Karpatami Krosno. W Developresie przeprowadzono prawdziwą rewolucję kadrową, dokonując zmian również w sztabie szkoleniowym. Mimo że będzie to historyczny sezon podopiecznych Marcina Wojtowicza na parkietach I ligi, można odczuć, że w klubie oczekiwania są ogromne. W środę rzeszowianki w Pucharze Polski zmierzyły się z drugoligowym Ekstrimem Gorlice, wygrywając 3:1.

Ostatnią parę 1. kolejki spotkań I ligi kobiet stanowią zespoły Roltexu Zawiszy Sulechów oraz KS-u Piecobiogazu Murowana Goślina. Obie ekipy spotkały się niedawno w Świeciu, podczas turnieju towarzyskiego, w którym triumfował zespół z Murowanej Gośliny. Goślinianki, choć były trzecie, jako jedyne wygrały z Wielkopolankami. Markowi Mierzwińskiemu udało skompletować się bardzo wyrównany zespół, którego filarami powinny być takie zawodniczki jak Ewa Kwiatkowska, Agata Skiba czy Gabriela Buławczyk. Ale okazale wygląda również skład goślinianek, który uzupełniły m.in. byłe mielczanki, Jowita Jaroszewicz, Magdalena Hawryła, Małgorzata Sobolewska, a także występująca w AZS-ie Białystok Sylwia Chmiel.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved