Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matti Oivanen: Chciałem zagrać w PlusLidze

Matti Oivanen: Chciałem zagrać w PlusLidze

fot. CEV

- Musimy dać z siebie wszystko, bo liga jest wymagająca, ale na pewno chcemy awansować do play-off. Miło byłoby zagrać o medale, chociaż to daleki cel - mówi nowy nabytek Indykpolu AZS Olsztyn, reprezentant Finlandii - Matti Oivanen.

Co spowodowało, że wybrałeś właśnie Indykpol AZS?

Matti Oivanen:Witam i mówię od razu, że bardzo się cieszę, że tu jestem. Bardzo chciałem przyjechać do Polski. Od dłuższego czasu chciałem zagrać w PlusLidze. Ta od Indykpolu AZS była pierwszą propozycją, więc od razu z niej skorzystałem.

Czy rozmawiałeś ze swoim bratem na temat polskiej ligi? Mikko grał w Polsce kilka lat…Tak, oczywiście, że rozmawiałem z nim trochę na ten temat. Stwierdził, że wszystko jest tutaj w jak najlepszym porządku, a siatkówka w Polsce jest na wysokim poziomie, no i oczywiście popularna. Powiedział też, abym tu przyjechał i zagrał, bo z pewnością mi się to opłaci.

Kilka dni temu z reprezentacją Finlandii zakończyłeś mistrzostwa Europy na 8. pozycji. Jesteś zadowolony z tego wyniku?

Tak, jestem zadowolony, ale mimo wszystko czuję niedosyt, bo mogliśmy pokonać Włochów w ćwierćfinale. Liczę, że będzie dobrze, chociaż nie udało się nam zdobyć kwalifikacji na kolejne mistrzostwa i będziemy musieli o nie walczyć w innych turniejach. Same mistrzostwa oceniam pozytywnie w wykonaniu naszej reprezentacji.

Teraz przed tobą i całą drużyną walka w PlusLidze. Jakie nastawienie?

Musimy dać z siebie wszystko, bo liga jest wymagająca, ale na pewno chcemy awansować do play-off. Miło byłoby zagrać o medale, chociaż to daleki cel…

Rozmawiał Mariusz Kraszewski – indykpolazs.pl

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved