Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mariola Zenik: Nie możemy lekceważyć początku

Mariola Zenik: Nie możemy lekceważyć początku

fot. Piotr Woźniak

- Porównując obecny skład do tego z zeszłego sezonu, mamy troszkę inny zespół. Wtedy gra opierała się na Rachel Rourke, teraz tworzymy bardziej zespołową siatkówkę - mówi o składzie Atomu Trefla Sopot na przyszły sezon Mariola Zenik.

Na wszystko potrzeba czasu, z pewnością potrzebujemy wielu wspólnych treningów, żeby to wszystko poukładać. Mam nadzieję, że będziemy grały tak, jak byśmy tego oczekiwały w najważniejszych momentach sezonu – rozgrywkach Pucharu Polski, Lidze Mistrzyń oraz w końcówce zmagań ligowych. Oczywiście nie możemy lekceważyć początku, bo to właśnie pierwsze mecze ustawiają dalsze losy zespołu – mówi trojmiasto.sport.pl Mariola Zenik.

Początek sezonu to dla Atomu bardzo trudny okres. W pierwszych czterech kolejkach sopocianki mierzyć się będą z faworytkami do mistrzowskiego tytułu (Chemik Police, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Muszynianka oraz BKS Aluprof Bielsko-Biała), a także rozpoczną już udział w europejskich pucharach, gdzie zmierzą się m.in. z zeszłorocznymi triumfatorkami Ligi Mistrzyń VakifBankiem Stambuł. – Tak mamy ustawiony terminarz, że na początku spotykamy się z czołówką i zespołami typowanymi do ostatecznego sukcesu w lidze. Zespoły się wzmocniły, raczej sześć drużyn jest w gronie faworytów i uważam zdecydowanie, że my tam też się znajdujemy. Wiem, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym i bardzo optymistycznie patrzę na nadchodzący sezon – dodaje Zenik. – Porównując obecny skład do tego z zeszłego sezonu, mamy troszkę inny zespół. Wtedy gra opierała się na Rachel Rourke, teraz tworzymy bardziej zespołową siatkówkę, więcej zawodniczek będzie dokładało swoją „cegiełkę” do ostatecznego zwycięstwa. Dla przeciwniczek będzie to z pewnością trudne, bo w odróżnieniu od poprzedniego sezonu nie będą wiedziały, na kogo kierować będziemy większość piłek. Wszystko rozkładać będziemy na więcej zawodniczek – zapowiada libero Atomu.

Więcej w serwisie trojmiasto.sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved