Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Marcin Kocik zakończył swoją siatkarską karierę

Marcin Kocik zakończył swoją siatkarską karierę

fot. archiwum

- Jestem wzruszony i zaszczycony. Chciałbym podziękować ludziom, dzięki którym mogłem tutaj być. Cieszę się, że mogę zakończyć karierę sportową w klubie Czarnych Radom - mówił na prezentacji zespołu Czarnych Radom Marcin Kocik, który kończy karierę.

Marcin Kocik urodził się 7 maja 1979 roku w Oławie, gdzie rozpoczął grę w siatkówkę. Potem trafił do występujących w ekstraklasie Czarnych Radom. W 1999 roku z radomskim zespołem wywalczył w Sosnowcu Puchar Polski. W latach 2002-2004 był zawodnikiem Skry Bełchatów. W 2004 roku przeszedł do AZS-u Częstochowa, z którym w 2005 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W sezonie 2006/2007 był graczem beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki, Jadaru Radom. W 2007 roku w tabeli końcowej ligi z radomianami uplasował się na 7. miejscu, a w 2008 – na 8. Do Czarnych Radom ponownie trafił w 2010 roku, z którymi wywalczył awans do I ligi, a w sezonie 2012/2013 wprowadził klub do PlusLigi.

W barwach biało-czerwonych w kategorii juniorów wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy, a także uczestniczył w mistrzostwach świata w Tajlandii. W 2000 roku rozegrał w seniorskiej reprezentacji siedem meczów. W 2006 roku znalazł się w dwudziestodwuosobowej kadrze narodowej na rozgrywki Ligi Światowej.

Podczas wtorkowego wieczoru Marcin Kocik nie krył wzruszenia. Cała sala koncertowa podczas prezentacji zespołu Czarnych Radom na stojąco oklaskiwała zawodnika, który stał się żywą legendą klubu siatkarskiego WKS Czarni Radom. Nie da się ukryć, że Marcin Kocik miał ogromny wpływ na awans zespołu po 11 latach do ekstraklasy. Kto wie, może teraz były już siatkarz rozpocznie karierę trenerską. – Jestem wzruszony i zaszczycony. Chciałbym podziękować ludziom, dzięki którym mogłem tutaj być. Cieszę się, że mogę zakończyć karierę sportową w klubie Czarnych Radom – powiedział na koniec Marcin Kocik.źródło: RadomSport.pl, wikipedia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved