Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Sobolska: Jestem szczęśliwa, że mogę znowu grać

Dominika Sobolska: Jestem szczęśliwa, że mogę znowu grać

fot. Tomasz Tadrała

Dominika Sobolska miniony sezon straciła z powodu kontuzji. Jak mówi w rozmowie z naszym serwisem, zapomniała już o tym i cieszy się, że może znowu być na boisku. Cieszy się, że ma w zespole doświadczone koleżanki, od których może się dużo nauczyć.

 

Jak byś podsumowała wasze ostatnie mecze towarzyskie przed sezonem, podczas turnieju w Szamotułach?

Dominika Sobolska: Można powiedzieć, że raz było lepiej, raz gorzej. Na pewno nie gramy jeszcze tak, jak byśmy chciały. Wiadomo, że był to dopiero turniej towarzyski, więc tak też to trzeba oceniać. Na pewno wyciągniemy wnioski z tych spotkań i będziemy na treningach poprawiać te elementy, które są do poprawienia.W waszej grze na pewno widać było dużo przestojów i błędów. Myślisz, że to jest największym problemem?

– Ja myślę, że jeżeli do zespołu przychodzą nowe zawodniczki, to jednak wszystko potrzebuje zgrania. Sądzę, że na pewno dojdziemy do tego, że tych błędów będziemy popełniać mniej i będziemy skuteczne.

Trochę to przypomina zeszły sezon, kiedy też na początku nie było najlepiej.

– No właśnie. Niektórzy ludzie już panikowali, ale to jest sport. Nie jest tak, że my jesteśmy maszynami. Myślę, że będzie dobrze.

Ty zeszły rok straciłaś z powodu kontuzji. Jak się teraz czujesz?

– Czuję się dobrze i przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwa, że mogę znowu grać. Praktycznie już zapomniałam o tej kontuzji. Jestem zadowolona, że mogę być w tym zespole.

Nowy sezon rozpoczyna się już w weekend. Czego należy się po nim spodziewać?

Będzie to na pewno wyrównana liga. Na „dzień dobry” mamy już ciężkiego przeciwnika, jakim jest Atom Trefl Sopot. Musimy wygrywać, jeżeli chcemy się liczyć w tej lidze, a chcemy.

Wy jesteście beniaminkiem, ale macie wysokie aspiracje…

– Były takie transfery, mamy takie zawodniczki, że dziwnie byłoby, gdybyśmy miały nie grać o najwyższe cele. Myślę, że to jest oczywiste. Duże cele są postawione przez zarząd, my też same mamy wysokie aspiracje i nic, tylko to wykonać.

Można powiedzieć, że wasz zespół został bardzo ciekawie zbudowany, są zawodniczki młode, a także i te starsze, bardziej doświadczone

– Tak. Bardzo fajnie, że jest kilka doświadczonych zawodniczek. Ja jeszcze zaliczam się do tych młodych i mogę się dużo nauczyć. Dziewczyny podpowiadają i w trakcie meczów, i na treningach. Naprawdę jest się od kogo uczyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved