Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Camillo Placi: Wszyscy spodziewaliśmy się innego zakończenia

Camillo Placi: Wszyscy spodziewaliśmy się innego zakończenia

fot. FIVB

- Ten turniej był bardzo emocjonujący i prawie jak z bajki, niemalże do samego końca.  Spodziewaliśmy się innego zakończenia, ale los chciał inaczej - mówi Camillo Placi, trener reprezentacji Bułgarii. Jego podopieczni zajęli 4.  miejsce w mistrzostwach Europy.

Zakończone właśnie mistrzostwa Europy były kolejną już imprezą, na której reprezentacja Bułgarii uplasowała się na czwartym miejscu. Dlaczego drużyna z Bałkanów po raz kolejny nie jest w stanie wskoczyć szczebelek wyżej i wejść na podium? Camillo Placi, trener Bułgarów, tak analizuje przyczyny tego stanu rzeczy. – To jest bardzo dobre pytanie, czemu ponownie zajęliśmy czwarte miejsce, bo mogło być równie dobrze drugie, trzecie, jak i piąte czy szóste. W czwartych kolejnych zawodach zajmujemy czwarte miejsce, nadal więc czegoś brakuje, żeby zdobyć medal. Inne drużyny w tych decydujących meczach zagrały lepiej niż my, co wynika z tego, że są bardziej doświadczone – tłumaczy szkoleniowiec i dodaje: – To właśnie doświadczenie w tych najważniejszych spotkaniach jest decydujące.

Recepta na poprawę sytuacji wydaje się być prosta. – Co z tym zrobić? Kto gra w ważnych ligach, takich jak włoska, rosyjska czy polska, rozgrywa wiele ważnych meczów podczas sezonu, play-off, puchar kraju, Liga Mistrzów, wiele spotkań na najwyższym poziomie, powiedzmy około dwudziestu w sezonie. Natomiast zawodnik, który gra najważniejsze mecze tylko w reprezentacji, uczy się tylko podczas tych spotkań, a to już jakieś 20 meczów mniej i to czyni ogromną różnicę – wyjaśnia Włoch.

W meczach rozgrywanych w Kopenhadze było wyraźnie widać, jak wiele zależy od postawy głównej armaty bułgarskiej reprezentacji, Cwetana Sokołowa. Zagrał słabo, a nikt z kolegów nie był w stanie pociągnąć w pojedynkę meczu i Bułgarzy przegrali. – On i tak już wiele dał drużynie, bo doszliśmy aż tutaj, ale nie zawsze jest w stanie grać bardzo dobrze, zdarzają mu się słabsze mecze, ale to jest młodość – usprawiedliwia swojego podopiecznego Camillo Placi.Pomimo zajęcia po raz kolejny czwartej lokaty, zdaniem Placiego bilans tegorocznych mistrzostw Europy jest dla Bułgarii korzystny. – Ten turniej był bardzo emocjonujący i prawie jak z bajki, niemalże do samego końca. Przegrywaliśmy 0:2 z Polską i zdołaliśmy się podnieść i wygrać 3:2, potem zagraliśmy kolejny świetny mecz, tym razem z Niemcami. Później wszyscy spodziewaliśmy się innego zakończenia, ale los chciał inaczej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved