Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Łosiak: Chcemy zakończyć sezon dobrym wynikiem

Bartosz Łosiak: Chcemy zakończyć sezon dobrym wynikiem

fot. archiwum

- Zdecydowanie jest to ostatni turniej w tym roku. Sezon jest teraz bardzo długi - mówi przed turniejem Grand Slam w Sao Paulo Bartosz Łosiak. - Potrzebujemy trochę czasu, by się wyleczyć, odpocząć i spokojnie przygotować się do kolejnego sezonu.

Jak spędziliście czas pomiędzy ostatnim turniejem a wyjazdem do Brazylii?

Bartosz Łosiak: Po turnieju w Niechorzu trener dał nam dwa tygodnie wolnego i ten czas poświęciliśmy na regenerację i przede wszystkim odpoczynek. Mogliśmy więc odwiedzić rodzinę i tak ten czas właśnie spędziłem.

Trudno będzie wrócić po tak długiej przerwie na turniej?Większego znaczenia ta przerwa nie miała i nie sądzę, żeby wpłynęła na naszą grę. Jak wspomniałem, mieliśmy dwa tygodnie wolnego, a potem przez trzy kolejne ciężko trenowaliśmy w Łodzi. Nie ma więc tragedii.

Przez dłuższy czas z powodów finansowych nie było wiadomo, czy pojedziecie do Brazylii… Była nutka niepewności, że nie polecicie na turniej do Sao Paulo?

Rzeczywiście, był taki okres, że musieliśmy czekać na decyzję związku, jeśli chodzi o wyjazd do Sao Paulo. Mimo to ja i Piotrek byliśmy niemal pewni, że polecimy. Wszystko za sprawą środków otrzymywanych z Ministerstwa Sportu, bo jesteśmy jeszcze młodzieżowcami. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek to już seniorzy i oni pozyskują pieniądze z innego źródła. Ostateczną decyzję poznaliśmy bodajże 16 września i wówczas ostro zabraliśmy się do pracy w Łodzi.

Jak ze zdrowiem?

Jeśli chodzi o mnie, to mam problem z kolanem i po Brazylii czeka mnie zabieg. Przez te kilkanaście dni wolnego był jednak czas, by trochę się podleczyć. Piotrek ma z kolei drobne problemy z barkiem i kolanem, ale to sprawy związane z długim i wyczerpującym sezonem.

Za oknem polska złota jesień. Z treningami przenieśliście się już pod balon?

Mieliśmy bodajże trzy lub cztery treningi na otwartych boiskach, a reszta odbywała się już pod balonem. To jest moim zdaniem główny problem, bo nie możemy trenować na dworze, ze względu na pogodę. Mam nadzieję, że trzy dni, przez które potrenujemy normalnie w Brazylii, pozwolą nam się dobrze przygotować do turnieju.

To wasz ostatni występ w tym roku czy jest jeszcze szansa na Chiny lub inny turniej?

Zdecydowanie jest to ostatni turniej w tym roku. Sezon jest teraz bardzo długi. Przypomnę tylko, że przygotowania rozpoczęliśmy już w styczniu, a potem jeździliśmy cały czas na turnieje. Potrzebujemy trochę czasu, by się wyleczyć, odpocząć i spokojnie przygotować się do kolejnego sezonu. Oczywiście chcemy też zakończyć aktualne rozgrywki dobrym wynikiem i postaramy się osiągnąć to w Sao Paulo.

Rozmawiał Maciej Nowocień – beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved