Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz: Wierzę, że pokusimy się o niespodzianki

Michał Bąkiewicz: Wierzę, że pokusimy się o niespodzianki

fot. archiwum

Ambasadorem tegorocznej edycji turnieju Orlik Volleymania został Michał Bąkiewicz. Były reprezentant Polski przyjechał do Poznania na sobotnie zmagania najlepszych w Polsce młodych zawodników. - Ten turniej bardzo pozytywnie mnie zaskoczył - powiedział.

Ta młodzież ma szczęście, że urodziła się troszeczkę później ode mnie. Za moich czasów nie było tego typu imprez sportowych. Teraz dzieciaki mają dużo więcej możliwości, żeby się sprawdzić w rywalizacji z innymi zespołami, a przy okazji dobrze się bawić i przeżyć troszkę sportowych emocji – ocenił Bąkiewicz.

Bąkiewicz przyznał, że jego przygoda z siatkówką zaczęła się dość przypadkowo. – Gdyby nie mój nauczyciel WF-u, który bardzo lubił siatkówkę, to pewnie nie poszedłbym w tym kierunku. Później dostrzegł mnie trener Bzury Ozorków – Grzegorz Pawłowski – i powołał do reprezentacji makroregionu. Pojechałem na Turniej Nadziei Olimpijskich i dostałem się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. I tak to się wszystko potoczyło – opowiadał przyjmujący. – Ale jeszcze w szkole podstawowej niewiele wskazywało na to, że mogę się zainteresować siatkówką, gdyż Piotrków Trybunalski słynie raczej z piłki ręcznej i piłki nożnej – dodał.

Były reprezentant Polski przy okazji podkreślił, że bardzo podoba mu się program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. – To wspaniała inicjatywa! Dzięki S.O.S. zmniejsza się możliwość, że przeoczy się jakiś talent. Wcześniej utalentowana młodzież z mniejszych miejscowości mogła przepaść niezauważona. W tej chwili to prawdopodobieństwo, że się ich „wyłowi”, jest dużo większe.Po sześciu latach spędzonych w Bełchatowie polski przyjmujący zdecydował się na przeprowadzkę do Częstochowy. – Jestem zadowolony z decyzji. Częstochowa to bardzo bliskie dla mnie strony. W Bełchatowie nie zaproponowano mi przedłużenia kontraktu. Cieszę się, że trafiłem do Częstochowy i mam nadzieję, że w tym składzie będziemy walczyć z całych sił w każdym meczu i wierzę, że pokusimy się o jakieś niespodzianki – zakończył Bąkiewicz.

* więcej na:  mlodziezowasiatkowka.pl

źródło: mlodziezowasiatkowka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved