Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matti Oivanen już w Olsztynie

Matti Oivanen już w Olsztynie

fot. archiwum

Mistrzostwa Europy dobiegły już końca i zawodnicy po krótkim odpoczynku wracają do swoich klubów. Do Olsztyna przyjechał już reprezentant Finlandii, środkowy Matti Oivanen. Olsztynianie sezon zainaugurują 12 października w Jastrzębiu-Zdroju.

– Cieszę się, że w cudzysłowie jesteśmy już w komplecie – mówi Krzysztof Stelmach, trener Indykpolu AZS. – Dlaczego chcieliśmy Mattiego w swojej drużynie? Jego nazwisko pojawiło się na samym początku kompletowania składu. Dobrze znałem możliwości tego zawodnika i wcześniej widziałem, jak gra. Jestem przekonany, że to dobra opcja dla AZS-u. Nawet nie rozpatrywaliśmy innych alternatyw. To środkowy, który jest bardzo szybki na siatce, a to cecha pomagająca zarówno w grze blokiem, jak i w ataku – dodaje.

Fiński środkowy po raz pierwszy trenował z zespołem w poniedziałek. – Tylko potwierdził moje oczekiwania i jeśli zdrowie pozwoli, to będzie mocnym punktem zespołu – podkreśla Stelmach. – Cieszę się, że w okresie przygotowawczym trochę odciąży środkowych Wojtka Sobalę i Piotra Haina, bo obaj przez ostatnie dwa miesiące bardzo ciężko pracowali. Praktycznie nie mieli zmiennika, a przez wszystkie sparingi musieli ciągnąć grę.

Oivanen wraz ze swoją reprezentacją brał udział w mistrzostwach Europy, które Finowie zakończyli na ćwierćfinale. – Naturalnie, jestem lekko zmęczony, ale w dobrej formie – przyznaje Matti Oivanen. – Drużyna z Olsztyna wygląda na mocną, ale trudno się temu dziwić, skoro tutejsza liga jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Informacji o grze w Polsce rzecz jasna wcześniej zaczerpnąłem od swojego brata. I choć wcześniej nie miałem okazji poznać żadnego z obecnych siatkarzy AZS-u, to odniosłem wrażenie, że to dobrzy gracze i w dodatku są bardzo koleżeńscy.*tekst Michała Koronowskiego czytaj także w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved