Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominika Nowakowska: Naszym atutem będzie zespołowość

Dominika Nowakowska: Naszym atutem będzie zespołowość

fot. archiwum

- Stać nas na granie w pierwszej czwórce, co uważam za nasz cel minimum, każdy poniżej będzie dużą porażką, choć liga w tym roku będzie silna i wyrównana - mówi kapitan Budowlanych Toruń, Dominika Nowakowska.

Jak przebiegły wasze przygotowania do sezonu?

Dominika Nowakowska: – Przygotowania do sezonu były bardzo ciężkie. Cały sierpień trenowałyśmy dwa razy dziennie, a treningi były bardzo długie i czasem wręcz żmudne, przeważnie trwały po 3 godziny, z czym do tej pory się nie spotkałam. Trener jednak wiedział, kiedy dać nam odpocząć i wierzę, że to wszystko zaprocentuje w sezonie. To mój pierwszy sezon w Toruniu i wcześniej nie miałam przyjemności pracować z trenerem Soją, ale zawsze wyznaję zasadę, że jak chce się grać w siatkówkę, to trzeba się liczyć ze zmianą klubów i zmianą w prowadzeniu treningów, tym samym na początku powinno się zaufać trenerowi, bo tylko wtedy można spodziewać się wyników.

Jaki cel przed sobą stawiacie?– Naszym celem na pewno jest dobra gra, bo to dla nas najważniejsze, a wyniki mają wtedy przyjść same. Wiemy jednak, że stać nas na granie w pierwszej czwórce, co uważam za nasz cel minimum, każdy poniżej będzie dużą porażką, choć liga w tym roku będzie silna i wyrównana. Osobiście uważam, że przy naszej bardzo dobrej postawie sportowej i odrobinie szczęścia, które w sporcie zawsze się przyda, możemy włączyć się w walkę o awans, ale czy ten cel będzie realny, okaże się mniej więcej pod koniec pierwszej rundy, gdy poznamy dokładnie nasze przeciwniczki i ocenimy ich możliwości.

Zostałaś wybrana nowym kapitanem. Jak czujesz się w tej roli?

– Tak, zespół wybrał mnie na kapitana, co mnie jednocześnie zaskoczyło, jak i oczywiście ucieszyło, bo świadczy to o sympatii i zaufaniu dziewczyn do mnie. Bardzo dziewczynom za to dziękuję i obiecuję ich nie zawieść. Jest to na razie dla mnie zupełna nowość, gdyż to mój debiut w tej roli. Cóż, czuję się zaszczycona i trochę stara, gdyż w każdym zespole, w jakim byłam do tej pory, taką funkcję pełniła zawodniczka doświadczona i zaliczana do grona tych najstarszych, więc stąd to uczucie. Prawda jednak jest taka, że mając tak młody zespół, jak nasz, nietrudno być w grupie tych „starszych”, jestem jednak przekonana, że ta odpowiedzialna rola dobrze wpłynie na mój rozwój zarówno duchowy, jak i sportowy.

Co będzie atutem Budowlanych Budlex Toruń?

– Naszym atutem będzie przede wszystkim zespołowość i walka do ostatniej piłki, na pewno na boisku każda zawsze da z siebie wszystko, a jak tak będzie, to o wyniki kibice mogą być spokojni.

źródło: budowlanitorun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved