Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dobre występy Polek we włoskich klubach

Dobre występy Polek we włoskich klubach

fot. Cezary Makarewicz

Igor Gorgonzola Novara oraz Yamamay Busto Arsizio w weekend zwyciężyły w turniejach towarzyskich w ramach przygotowań do sezonu. Wygrane cieszą tym bardziej, iż duże role odgrywały w nich Polki - Maja Tokarska oraz Joanna Wołosz.

W międzynarodowym turnieju siatkarskim w San Remo zmierzyły się ze sobą kluby z Włoch, Rosji i Czech. Przedstawicielkami Serie A były Banca di Forli oraz Igor Gorgonzola Volley Novara, z Rosji przyjechał zespół Leningradki Sankt Petersburg, natomiast z Czech SK UP Ołomuniec.

W pierwszym spotkaniu siatkarki Stefano Colombo mierzyły się z Rosjankami. Dwa pierwsze sety zostały wygrane przez ekipę z Novary bardzo wyraźnie, natomiast w trzecim o rezultacie 3:0 zadecydowała dopiero końcówka seta. Maja Tokarska rozegrała dobre spotkanie, choć w trzeciej partii trener zdjął Polkę z boiska i w jej miejsce wprowadził Luisę Casillo.

Igor Gorgonzola Novara – Leningradka Sankt Petersburg 3:0
(25:17, 25:19, 25:23)Składy zespołów:
Igor Gorgonzola: Rosso (16), Tokarska (5), Kim (3), Manfredini (10), Miloš (11), Vanzurova (8), Paris (libero) oraz Harms (1), Casillo (3) i Möllers
Leningradka: Tkaczewa (6), Rinieri (7), Niepomniaszczok (5), Zwiagina (1), Kupczinskaja, Pinedo (2), Chernaja (7), Kaszina (libero) oraz Juszkowa (2), Gromowa (2) i Hudima (3)

W drugim pojedynku zwycięstwo Valerii Rosso i jej koleżankom przyszło jeszcze łatwiej. Zawodniczki beniaminka Serie A1 szybko rozprawiły się z Czeszkami, pozwalając im tylko w pierwszej partii na zdobycie 20 oczek. Bardzo dobre spotkanie rozegrała środkowa Ivana Miloš, która zdobyła 11 punktów. Tokarska po raz kolejny rozegrała dwa pełne sety, a w trzeciej partii została zmieniona przez Casillo.

Igor Gorgonzola Volley Novara – SK UK Ołomuniec 3:0
(25:20, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
Igor Gorgonzola: Möllers (2), Rosso (10), Tokarska (8), Manfredini (12), Miloš (11), Vanzurova (11), Paris (libero) oraz Casillo (3), Kim i Harms (3)
SK UP: Matlova (8), Tomasekova (9), Murcinlova (4), Rutarova (1), Kojdova (1), Dreskova (libero) oraz Gregorova (3), Drimalova (6), Kojdova (9) i Uhrota (1)

Trzeci, najbardziej zacięty pojedynek rozegrał się pomiędzy Igor Gorgonzola Volley a Banca di Forli. W pierwszej odsłonie siatkarki Colombo grały nieco ospale, co w rezultacie doprowadziło do porażki 20:25. Kilka ostrzejszych słów trenera w przerwie pobudziło siatkarki z Novary do lepszej gry. Maja Tokarska i jej koleżanki wrzuciły drugi bieg i wyraźnie wygrały wszystkie pozostałe odsłony, nie dając rywalkom szans na zdobycie nawet 20 punktów w secie. Tym samym z kompletem zwycięstw i tylko jednym straconym setem ekipa z Novary wygrała turniej w San Remo.

Igor Gorgonzola Novara – Banca di Forlì 3:1
(20:25, 25:19, 25:17, 25:15)

Składy zespołów:
Igor Gorgonzola: Rosso (15), Tokarska (14), Kim (4), Manfredini (12), Miloš (14), Vanzurova (9), Paris (libero) oraz Alberti (libero), Casillo (1), Harms (7) i Möllers (2)
Banca: Ventura (2), Petrovikj (3), Valpiani, Paggi (10), Piolanti (10), Bezarević (10), Zardo (libero) oraz Guatelli (12), Arrechea i Rosso


 

W Castellanzy dwa towarzyskie spotkania rozegrał zespół Joanny Wołosz, Unendo Yamamay Busto Arsizio. Mistrzynie Włoch sprzed dwóch lat o triumf rywalizowały wyłącznie z włoskimi rywalkami: Foppapedretti Bergamo, Siamo Energia Ornavasso i Saugella Volley Monza.

W półfinale Yamamay zagrał z zespołem z Monzy. Dla podopiecznych Carlo Parisiego rywalki nie stanowiły praktycznie żadnej przeszkody. Bardzo dobre przyjęcie zagrywki umożliwiło „kombinowanie” Joannie Wołosz, która kilkukrotnie pokazała, że blokujące w Serie A1 nie będą miały łatwego zadania, by odczytać jej grę. Siatkarki z Monzy popełniły dosyć dużo błędów własnych, często nadziewały się na szczelny blok Unendo Yamamay i przez to musiały uznać wyższość bardziej utytułowanych rywalek.

Unendo Yamamay Busto Arsizio – Saugella Team Monza 3:0
(25:17, 25:11, 25:14)

Składy zespołów:
Yamamay: Wołosz (7), Angelina (7), Arrighetti (9), Garzaro (11), Marcon (6), Buijs (15), Leonardi (libero) oraz Spirito (libero) i Michel (1)
Saugella: Bruno (5), Viganò (3), Garavaglia (7), Saveriano, Bonetti (7), Garbet, Pastrenge (libero) oraz Rinaldi (2) i Facchinetti

W finale zawodniczki Parisiego zmierzyły się z Foppapedretti Bergamo. Mecz z popularną „Fopą” był dużo trudniejszy niż pierwszy pojedynek Unendo Yamamay i był przedsmakiem tego, co będzie się działo na ligowych parkietach Serie A1. Pierwsze dwie partie były niezwykle wyrównane, natomiast w trzeciej odsłonie Foppapedretti nieco opadł z sił. Siatkarki obu ekip pokazały, iż bezsprzecznie będą w tym sezonie jednymi z faworytek do zdobycia medali. Ostatecznie lepsze okazały się Valentina Arrighetti i jej koleżanki, które wygrały 3:0 i zgarnęły puchar. Miłym akcentem było wybranie Joanny Wołosz najlepszą zawodniczką całych rozgrywek.

Unendo Yamamay Busto Arsizio – Foppapedretti Bergamo 3:0
(25:21, 25:22, 25:15)

Składy zespołów:
Yamamay: Garzaro (5), Marcon (10), Arrighetti (11), Angelina (5), Buijs (17), Wołosz (5), Leonardi (libero) oraz Spirito (libero)
Foppapedretti: Sylla (8), Melandri (3), Klisura (6), Stufi (9), Weiss (1), Blagojević (10), Merlo (libero) oraz Smutna

źródło: agilvolley.com, inf. własna, volleybusto.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved