Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Politechnika Warszawska już w komplecie

AZS Politechnika Warszawska już w komplecie

fot. Ondrej Bobek/svf.sk

AZS Politechnika Warszawska w poniedziałek 30 września wreszcie trenowała w komplecie. Do drużyny dołączył rozgrywający Juraj Zaťko, który jeszcze kilka dni temu reprezentował Słowację w mistrzostwach Europy.

Zaťko nie miał czasu na odpoczynek. Inżynierowie rozgrywki PlusLigi zainaugurują już 12 października, dlatego każdy trening z podstawowym rozgrywającym jest dla nich na wagę złota. – Nieobecność Słowaka nie stawiała nas w komfortowej sytuacji, ale poradziliśmy sobie. Z pomocą przyszedł nam Paweł Woicki, który poszukuje klubu i uczestniczył w naszych zajęciach – powiedział Przemysław Michalczyk, drugi trener Politechniki. – Trudno ocenić formę zawodnika po jednym treningu. Jedno jest jednak pewne: Juraj potrzebuje czasu, aby zgrać się ze środkowymi i skrzydłowymi oraz dopasować do wypracowanej organizacji gry – dodał.

Reprezentacja Słowacji mistrzostwa Europy zakończyła – podobnie jak Polska – w rundzie barażowej. Juraj Zaťko turniej rozpoczął jako rezerwowy, ale już w drugim meczu – przeciwko Turkom – stał się bardzo ważnym ogniwem swojego zespołu. Na boisku pojawił się, kiedy Słowacy przegrywali 0-2 i zupełnie odmienił ich grę. W efekcie Słowacja wygrała 3:2, a Zaťko kolejny mecz – przeciwko Polsce – rozpoczął w wyjściowej szóstce. Tym razem nie uratował drużyny od porażki, ale pokazał się z dobrej strony. O jego postawie w ostatnim dla Słowaków meczu nie można zaś wiele powiedzieć. Słowacy byli bowiem jedynie tłem dla świetnie dysponowanych Rosjan.

Zaťko nie może już doczekać się pierwszego meczu w barwach Politechniki. – Nie chcę zawieść nie tylko zarządu klubu, ale i kibiców. Zrobię co w mojej mocy, żeby poprowadzić drużynę do sukcesów – zapowiedział. 

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved