Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Aleksiej Werbow: Wszyscy od nas oczekują tylko złotego medalu

Aleksiej Werbow: Wszyscy od nas oczekują tylko złotego medalu

fot. archiwum

- Teraz rozumiemy, że jesteśmy jedną z najlepszych, a może i najlepszą drużyną na świecie. Zawsze jest trudno to pokazać - mówi Aleksiej Werbow. Rosjanie po złocie igrzysk olimpijskich i tegorocznej Ligi Światowej dorzucili do kolekcji mistrzostwo Europy.

Rosja długo musiała czekać na zdobycie złotego medalu mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, bo całe 22 lata. Udało się to jej dopiero teraz, podczas zakończonego w zeszłą niedzielę turnieju. – To już moje czwarte czy piąte mistrzostwa Europy i mam już wiele różnych medali w kolekcji, ale to jest dopiero moje pierwsze złoto mistrzostw Europy i umieszczę je na najlepszym miejscu w moim domu. Jestem tak szczęśliwy, że udało nam się je zdobyć, że w tym momencie tylko to jedno słowo przychodzi mi na myśl – nie kryje radości Aleksiej Werbow, libero rosyjskiej reprezentacji.

Początki turnieju nie były jednak dla Sbornej zbyt fortunne, bo na dzień dobry podopieczni Andrieja Woronkowa przegrali z reprezentacją Niemiec. Jednak już w kolejnych meczach nie dawali żadnych szans swoim rywalom, pewnie krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Tę wpadkę w pierwszym meczu Werbow tłumaczy dosyć prosto. – To spowodowane było jedną rzeczą, pewną nerwowością, bo wszyscy od nas zawsze oczekują tylko złotego medalu. Teraz rozumiemy, że jesteśmy jedną z najlepszych, a może i najlepszą drużyną na świecie. Zawsze jest trudno to pokazać, udowodnić , bo najpierw trzeba pokonać swoje własne słabości. Dwa lata temu nie wyszło nam to najlepiej. Jestem szczęśliwy, że zaczęliśmy być tą Rosją, której inne drużyny nie są w stanie pokonać. Wcześniej nie potrafiliśmy tego dokonać od 1991 roku – mówi najlepszy libero tegorocznych mistrzostw Europy.

Nie tylko poradzenie sobie z ciążącą na drużynie presją, ale także inne okoliczności sprawiły, że Rosja nie jest już tylko odwiecznym pretendentem do złota, ale zaczęła wreszcie kolekcjonować krążki z najcenniejszego kruszcu. – Trudno powiedzieć, co się zmieniło – mówi Werbow – Może dorośliśmy. Cała drużyna się zmieniła, to jest właściwie nowa ekipa, mamy w szeregach może z czterech mistrzów olimpijskich. Chłopaki, którzy grają w tej drużynie, to nie są młodzi zawodnicy, to siatkarze, którzy chcą coś udowodnić krytykom, którzy mówią im, że nie są typem zawodnika, który wygrywa. To nam pomogło stać się drużyną, być razem, pomagać sobie wzajemnie. Tego właśnie zabrakło w meczu z Niemcami, wszyscy myśleli tylko o sobie, a nie o drużynie. Po tym meczu mieliśmy jedno spotkanie, na którym staraliśmy się znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji i myślę, że je znaleźliśmy – stwierdza gracz Zenitu Kazań. I patrząc na ostanie dokonania jego zespołu, trudno odmówić mu racji.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved