Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zbigniew Zarzycki: Zrobiłbym z Kurka lidera

Zbigniew Zarzycki: Zrobiłbym z Kurka lidera

fot. archiwum

Trwa analizowanie przyczyn porażki reprezentacji Polski na ME. Zdaniem Zbigniewa Zarzyckiego polskiemu zespołowi brakuje prawdziwego lidera, który w najważniejszych momentach pociągnąłby grę. Za takiego uważa Bartosza Kurka.

Zarzycki, olimpijczyk i mistrz świata, a także były selekcjoner reprezentacji Polski, jest jak najdalej od tego, żeby całą winę za porażkę na mistrzostwach Europy zrzucać na barki trenera Andrei Anastasiego.Ten człowiek jednak dla polskiej siatkówki coś zrobił. Teraz mu się nie powiodło, ale czy on zabronił drużynie wygrać czwartego seta z Bułgarami? – pyta retorycznie w rozmowie z „Polska The Times”.

Jego zdaniem w ekipie biało-czerwonych zabrało lidera z prawdziwego zdarzenia, który wziąłby na siebie ciężar gry w decydujących momentach. Takim liderem w drużynie bułgarskiej, która wyeliminowała nas z turnieju, jest Cwetan Sokołow. W meczu z Polakami zdobył on aż 35 punktów. – Bartosz Kurek wcale nie jest gorszy od Cwetana Sokołowa. Ale to trzeba pokazać na boisku. Pamiętam, jak miał 19-20 lat i był odkryciem mistrzostw świata. Od tego czasu minęło kilka lat, a Bartek jest prawie w tym samym miejscu – analizuje Zbigniew Zarzycki.

Były olimpijczyk dodaje, że kilka lat temu po prostu zachłysnął się talentem Kurka. Ten jednak od dłuższego czasu „poza częstymi zmianami klubów niczego wielkiego nie pokazał”, podczas gdy zawodnik z tak dużym potencjałem po prostu musi decydować o obliczu zespołu. – Gdybym był trenerem, to zrobiłbym z Kurka lidera. Tak bym pokierował zespołem, żeby Bartek musiał dostawać piłki, zdobywał w meczu trzydzieści parę punktów, wygrywał końcówki setów. Wtedy nie oglądalibyśmy go zrozpaczonego – zakończył Zarzycki w rozmowie z „Polska The Times”.źródło: Polska The Times, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved