Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Szef CEV chwali gospodarzy mistrzostw Europy

Szef CEV chwali gospodarzy mistrzostw Europy

fot. archiwum

CEV VELUX Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2013 dobiegły końca. W niedzielę w Parken Arenie w Kopenhadze w finałowym spotkaniu Rosja pokonała Włochy 3:1. Radość podopiecznych trenera Andrieja Woronkowa była ogromna.

Jestem bardzo zadowolony z tego, co Polska i Dania osiągnęły i zrobiły dla dobra naszego sportu. Miałem także możliwość porozmawiania z księciem Fryderykiem, obecnym na meczu finałowym, który chwalił swoich rodaków i był dumny zarówno z organizacji kończących się rozgrywek, jak i z tego, co Duńczycy osiągnęli w tej dziedzinie sportu przez ostatnie 10 lat – powiedział Andre Meyer.

Zwycięstwo Rosjan dla nikogo nie było zaskoczeniem. Po trumfie w igrzyskach olimpijskich w Londynie i zwycięstwie w tegorocznej Lidze Światowej w Argentynie poważniejszego kandydata do złotego medalu w CEV VELUX Mistrzostwach Europy być nie mogło. Zawodnicy Sbornej nie zawiedli, pokonując w ostatnim meczu turnieju Włochów 3:1. Brązowy medal trafił do Serbii, która broniła tytułu wywalczonego przed dwoma laty. W meczu o trzecie miejsce zespół ten pokonał Bułgarów 3:0.

Tegoroczne ME zagościły w sześciu miastach: Odense, Herning, Aarhus, Kopenhadze, Gdyni i Gdańsku. Dyrektor zarządzający organizacją czempionatu Mads Bang Aaen wspomina o nich z dumą. – Jestem zachwycony tym, co udało nam się osiągnąć, i wieloma pomysłami, które doczekały się swojej realizacji w ciągu trwania imprezy. Wydaje mi się, że dzięki temu pozwoliliśmy wejść siatkówce, jako dyscyplinie, na kolejny poziom. Na turnieju finałowym w Kopenhadze gościliśmy kibiców z 33 krajów. Pomimo tego, że Dania nie jest drużyną rywalizującą o najwyższe siatkarski cele, to potrafiliśmy sprostać zadaniu od strony organizacyjnej i przygotować wspaniałe wydarzenie międzynarodowe – powiedział.Warto dodać, że mecze ME transmitowane były w telewizjach 160 krajów na całym świecie. Pozytywnie o całej imprezie wypowiadał się także organizator imprez sportowych w Danii – Lars Lundov. Jak przyznał, za sprawą tych mistrzostw jego kraj poczynił ogromny krok naprzód w promowaniu tej dyscypliny sportu w całym kraju, w którym wciąż piłka ręczna jest sportem narodowym, a także zaznaczył swoje miejsce na mapie świata w siatkówce.

*Autorką tekstu jest Karolina Konaszewska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved