Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > MKS Cuprum Lubin zwycięzcą Memoriału im. Zdzisława Kiczyńskiego

MKS Cuprum Lubin zwycięzcą Memoriału im. Zdzisława Kiczyńskiego

fot. archiwum

MKS Cuprum Lubin triumfował w Memoriale im. Zdzisława Kiczyńskiego w Nysie. Podopieczni Pawła Szabelskiego w finałowym meczu pokonali miejscową Stal 3:1. Trzecie miejsce zajęli gracze Kęczanina Kęty, którzy wygrali z czeskim VK Benatky nad Jizerou.

Już w najbliższą sobotę ruszają rozgrywki ligowe w I lidze mężczyzn. Ostatnim sprawdzianem dla zespołów KS-u Cuprum Lubin, UMKS-u Kęczanina Kęty i AZS-u PWSZ Stali Nysa był udział w Memoriale im. Zdzisława Kiczyńskiego w Nysie. Poza ekipami z I ligi wzięła w nim również udział drużyna VK Karbo Benátky nad Jizerou z Czech.

Pierwszy dzień turnieju rozegrano na zasadzie półfinałów, wcześniej losując pary meczowe. Siatkarze z Kęt zmierzyli się z Cuprum. Było to bardzo zacięte spotkanie, które zakończyło się dopiero po tie-breaku. Każdy z setów pokazał, że zespoły będą dla siebie groźnymi rywalami na ligowym parkiecie. W drugim półfinale AZS Nysa podejmował zespół Karbo Benátky nad Jizerou. Miejscowi siatkarze oddali rywalom tylko jednego seta i to dopiero po długiej walce na przewagi.

W niedzielę rozegrano spotkania decydujące o końcowej klasyfikacji. Czeska ekipa VK Karbo sprawiła sporo problemów UMKS-owi Kęczanin Kęty. I-ligowcy byli bliscy zakończenia meczu w czterech setach, jednak południowi sąsiedzi pokazali wolę walki i doprowadzili do tie-breaka. W nim również toczyła się gra punkt za punkt, jednak tym razem końcówka okazała się szczęśliwa dla graczy Kęczanina.W meczu o 1. miejsce również nie zabrakło emocji. Każdy z czterech rozegranych setów rozstrzygał się dopiero w końcówkach. Lubinanie mieli okazję wygrać bez straty seta, jednak walkę na przewagi w trzeciej odsłonie wygrali miejscowi. W czwartej partii ekipa Cuprum już nie pozwoliła rywalom na doprowadzenie do tak nerwowej końcówki i zakończyła pojedynek.

Wyniki 1. dnia turnieju:

UMKS Kęczanin Kęty – KS Cuprum Lubin 2:3
(23:25, 25:23, 22:25, 25:19, 13:15)

AZS PWSZ Stal Nysa – VK Karbo Benátky nad Jizerou (CZE) 3:1
(25:13, 38:40, 25:18, 25:21)

Wyniki 2. dnia turnieju:

mecz o 3. miejsce
UMKS Kęczanin Kęty – VK Karbo Benátky nad Jizerou (CZE) 3:2
(25:20, 18:25, 25:16, 24:26, 15:13)

mecz o 1. miejsce
AZS PWSZ Stal Nysa – KS Cuprum Lubin 1:3
(22:25, 25:23, 24:26, 21:25)

Końcowa klasyfikacja:
1. KS Cuprum Lubin
2. AZS PWSZ Stal Nysa
3. UMKS Kęczanin Kęty
4. VK Karbo Benátky nad Jizerou (CZE)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved