Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Muserskij najlepszy, Lisinac najlepszym blokującym

ME: Muserskij najlepszy, Lisinac najlepszym blokującym

fot. archiwum

Na samo zakończenie tegorocznych mistrzostw Europy smaczku całości dekoracji najlepszych drużyn dodały nagrody indywidualne. Wśród nagrodzonych znalazło się po trzech Rosjan i Serbów, dwóch Włochów i jeden reprezentant Bułgarii.

Najcenniejsza nagroda ze wszystkich indywidualnych wyróżnień – dla najlepszego zawodnika całych mistrzostw Europy – trafiła do środkowego reprezentacji Rosji Dimitrija Muserskiego, który w meczu finałowym zapisał na swoim koncie 15 punktów – w tym 5 blokiem, natomiast w półfinale zdobył 17 oczek – 7 blokiem. Przez cały turniej ten rosły Rosjanin dla rywali stanowił ścianę płaczu, przez którą nawet najlepszym trudno było się przebić.

W serbskiej ekipie w całym turnieju ciężar zdobywania punktów wziął na siebie już były zawodnik PGE Skry – Aleksandar Atanasijević, który też otrzymał nagrodę dla najlepiej punktującego. W meczu przeciwko Bułgarom młody atakujący zdobył 22 oczka i na takim poziomie jego zdobycze punktowe utrzymywały się praktycznie przez cały turniej. Małą niespodziankę zrobiono Srećko Lisinacowi – bełchatowski środkowy, który następny sezon spędzi na wypożyczeniu w lidze niemieckiej, został wybrany najlepiej blokującym, potwierdzając tym samym, że nie potrzebuje więcej ogrywania się w innych drużynach. Skra już teraz miałaby ze swojego zawodnika wiele pożytku, tymczasem musi poczekać. Reszta przyznanych nagród również nie była zaskoczeniem.

Wszystkie nagrody indywidualne w mistrzostwach Europy 2013:
MVP: Dmitrij Muserskij (Rosja)
Najlepszy atakujący: Luca Vettori (Włochy)
Najlepszy blokujący: Srećko Lisinac (Serbia)
Najlepszy przyjmujący: Todor Aleksjew (Bułgaria)
Najlepszy zagrywający: Ivan Zaytsev (Włochy)
Najlepszy libero: Aleksiej Werbow (Rosja)
Najlepszy rozgrywający: Siergiej Grankin (Rosja)
Najlepszy punktujący: Aleksandar Atanasijević (Serbia)
Nagroda Fair Play: Nikola Jovović (Serbia)źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved