Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Gryka: Z meczu na mecz stajemy się coraz mocniejsze

Magdalena Gryka: Z meczu na mecz stajemy się coraz mocniejsze

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław przed sezonem zakontraktował dwie nowe rozgrywające. Jedną z nich jest Magdalena Gryka, która w poprzednim roku reprezentowała klub z Drezna. - Otrzymałam możliwość gry w bardzo dobrym klubie - przyznała młoda siatkarka.

Udało wam się wygrać turniej w Twardogórze, a kilka dni temu świętowałyście sukces w Impel Cup. Wrocławska impreza była chyba dla was niezwykle udana?

Magdalena Gryka: – Impel Cup był świetnym sprawdzianem dla naszego zespołu. Mogłyśmy zobaczyć, co jeszcze musimy poprawić, a także ustalić, które elementy funkcjonują już na odpowiednim poziomie. Myślę, że takie turnieje są w stanie bardzo mocno zaprocentować. Z meczu na mecz stajemy się coraz mocniejsze i bardziej zgrane.

Jesteś jedną z nowych zawodniczek w zespole, a do tego jest to twój pierwszy zagraniczny klub. Jak się czujesz w nowej drużynie?Czuję się świetnie w tym zespole. Wszystkie dziewczyny są bardzo sympatyczne i otwarte. Chętnie udzielają mi pomocy. Bardzo dobrze współpracuje mi się ze sztabem szkoleniowym i z innymi zawodniczkami. To sprawia, że czuję się tak samo dobrze jak w lidze niemieckiej. Każdego dnia muszę być w pełni skoncentrowana i gotowa na kolejne wyzwania.

Możesz chyba jednak przyznać, że ciężko było ci opuścić Drezno?

To prawda, na początku było mi bardzo ciężko. W Dreźnie mieszkałam i żyłam przez długi czas i trudno jest opuścić to swoje środowisko. Teraz jednak wiem, że postąpiłam słusznie. Jestem jeszcze młoda i to była dla mnie duża szansa. Otrzymałam możliwość gry w bardzo dobrym klubie.

Do startu ligi pozostaje niespełna tydzień. Jak czujesz się przed tym debiutem na parkietach ORLEN Ligi?

W pierwszym miesiącu przygotowań pracowałyśmy bardzo ciężko, ale nie miałyśmy możliwości gry. Jak wiadomo, spowodowane było to bardzo ograniczonym składem – dziewczyny brały udział w mistrzostwach Europy. Dlatego tym bardziej cieszę się na myśl o rozpoczęciu rozgrywek i nie mogę się doczekać startu ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved