Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Elżbieta Skowrońska: Najważniejsze, żeby gra wygladała dobrze

Elżbieta Skowrońska: Najważniejsze, żeby gra wygladała dobrze

fot. Cezary Makarewicz

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał w niedzielę pierwsze trofeum w nowym sezonie, Superpuchar Polski. - Bardzo się cieszymy, ale dla nas najważniejsze jest to, że nasza gra się poprawiła - mówi kapitan zespołu, Elżbieta Skowrońska.

Zacznę może od gratulacji. Jest pierwsze trofeum w nowym sezonie. Spodziewała się pani, że będzie to może nie łatwy, ale jednak krótki mecz?

Elżbieta Skowrońska: Nie spodziewałam się tego i dziękuję za gratulacje. Bardzo się cieszymy, ale dla nas najważniejsze jest to, że nasza gra się poprawiła. Chciałyśmy zagrać dobrze i to nam się udało, a do tego jeszcze wygrałyśmy, więc jest fajnie.

Do rozpoczęcia sezonu pozostał jeszcze tydzień. Czy pani zdaniem jeszcze jest coś do poprawienia przez ten czas?Zawsze jest coś do poprawienia. Robimy jeszcze niepotrzebne błędy. Myślę, że człowiek uczy się przez całe życie, a w siatkówce to już w ogóle. Wyeliminowanie wszystkich błędów jest niemożliwe, ale można popracować nad tymi najprostszymi. Tego bym sobie i zespołowi życzyła.

Doszło do was kilka nowych zawodniczek i wiadomo, że trzeba się zgrać. Jak pani zdaniem owo zgranie wygląda na dzień dzisiejszy?

Raz jest lepiej, raz jest gorzej. Myślę, że jeszcze trochę czasu minie, zanim wszystkie razem się zgramy. Cieszy to, że mimo tych wszystkich problemów wygrywamy większość sparingów. Jest to dobry prognostyk, aczkolwiek sądzę, że liga pokaże jeszcze swoje inne oblicze. Turnieje to jest zupełnie inny świat niż liga.

Mówi się o pewnej klątwie twierdzącej, iż ten, kto wygrywa superpuchar, później nie wygrywa mistrzostwa. Wierzycie w to?

– Nie ma żadnej klątwy. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że trzeba tworzyć mentalność zwycięzcy i każda wygrana się liczy. Ja bym się nie zagłębiała w żadne klątwy, nie wierzę w to zupełnie. Po prostu raz się ma szczęście, raz nie. To jest sport i nigdy się nie przewidzi wyniku.

Jaki to pani zdaniem może być sezon? Wiele klubów powzmacniało się znanymi zawodniczkami.

– Myślę, że będzie to bardzo ciekawy sezon. Zespoły kupiły kilka fajnych zawodniczek. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Na pewno każdy zespół ma mocną ekipę i ugrać jakiekolwiek punkty będzie bardzo ciężko.

Przed wami także Liga Mistrzyń. Macie jakiś cel, jeżeli chodzi o te rozgrywki?

– Wiadomo, że chcemy wygrywać każdy mecz. Dla nas najważniejsze jest to, żeby nasza gra wyglądała dobrze i się podobała i żebyśmy na boisku tworzyły kolektyw. Ja jako kapitan chciałabym, żeby cały zespół miał taki cel. Wiadomo, że na pewno władze klubu postawią nam jakieś cele, wyjście z grupy LM, granie o mistrzostwo Polski, ale myślę, że jak spełnimy te dwa wcześniejsze warunki, o których powiedziałam, to na pewno będzie nam bliżej do tego mistrzostwa Polski i wyjścia z grupy w Lidze Mistrzyń.

Na koniec zapytam jeszcze: czego wam życzyć?

– Przede wszystkim zdrowia.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved