Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominika Nowakowska: Wierzę w naszą drużynę

Dominika Nowakowska: Wierzę w naszą drużynę

fot. archiwum

- Liczę, że uda się nam osiągnąć jak najwyższe cele. ORLEN Liga na pewno jest jednym z nich i będziemy do niego dążyć - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki o zbliżającym się sezonie nowa środkowa Developresu Rzeszów - Dominika Nowakowska.

Przed sezonem dołączyłaś do rzeszowskiego klubu. Jak wrażenia po meczach kontrolnych?

Dominika Nowakowska: Ciężko jednoznacznie określić je wszystkie. Przez prawie cały okres przygotowawczy miałyśmy ciężkie treningi, przez co nie zawsze spotkania z przeciwnikami układały się po naszej myśli. Pomimo wszystko każdy rozegrany mecz był dla nas dobrą okazją do zgrania zespołu.

W Rzeszowie zrobiła się mała kolonia krakowska. Z Wisły do Developresu trafiły jeszcze trzy inne zawodniczki.Tak, zgadza się. Poza mną dołączyła jeszcze Ada, Ewa i Magda, które z tego miejsca chciałabym serdecznie pozdrowić (śmiech). Na pewno wspólnie szybciej będziemy mogły zaaklimatyzować się w drużynie i poznać miasto.

Ciężko było przestawić się z dużego miasta, jakim jest Kraków, na sporo mniejszy Rzeszów?

Jak na razie całkiem nieźle sobie radzę. Czasem jeśli mam problem, to korzystam z pomocy znajomych. Rzeszów jest przytulnym miastem, ale nie da się go porównać do Krakowa.

Z trenerem Wojtowiczem znasz się nie od dziś. To duże ułatwienie we wspólnej pracy?

To prawda, współpracowaliśmy już wcześniej razem, znamy się już na tyle dobrze z trenerem, że wie, na co mnie stać, jakie są moje umiejętności. Ułatwień nigdy nie ma, trener jest wymagający, a ja staram się zawsze sprostać jego postanowieniom.

Developres Rzeszów powstał dopiero rok temu, a już teraz mówi się o awansie do ORLEN Ligi. Uważasz, że jest to realne?

Wszystko jest realne, wierzę w naszą drużynę i liczę, że uda się nam osiągnąć jak najwyższe cele. ORLEN Liga na pewno jest jednym z nich i będziemy do niego dążyć.

Mimo młodego wieku zdążyłaś już zagrać kilka sezonów w I lidze. Można więc powiedzieć, że będziesz jedną z bardziej doświadczonych zawodniczek w Developresie.

Tak, już się ich trochę uzbierało (uśmiech). Liczę, że to doświadczenie przełoży się na całokształt gry drużyny. Chcę pomagać dziewczynom tym doświadczeniem na tyle, na ile mogę.

W tym sezonie zostałaś powołana do szerokiej reprezentacji Polski. Co wyniosłaś ze zgrupowania i treningów pod okiem selekcjonera reprezentacji?

Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Styczność ze sztabem trenerskim reprezentacji pozwoliła mi poprawić wiele elementów gry oraz spróbować czegoś innego.

Powołanie przez Piotra Makowskiego było dla ciebie dużym zaskoczeniem? Wcześniej grałaś w reprezentacjach młodzieżowych, ale to zupełnie co innego.

Szczerze mówiąc, byłam bardzo zaskoczona. Nie sądziłam, że grając w pierwszej lidze, będzie taka szansa. Tak, reprezentacja seniorska jest oczywiście bardziej doświadczona, dziewczyny tu mają dużo większe umiejętności, gra jest bardziej kombinacyjna.

W środę zagracie mecz pucharowy w Gorlicach. To dobre przetarcie przed ligą?

Oczywiście. Będzie to dobra okazja na ostatni sprawdzian formy przed rozpoczęciem ligi. Wygrana, dobrze rozegrany mecz na pewno by nas jeszcze podbudowały.

A już w sobotę pierwszy mecz ligowy z Budowlanymi Toruń. Przeciwnik mocny, ale na pewno do pokonania.

Nie będzie to łatwy mecz. Gramy przed własną publicznością. Z pewnością będzie to dodatkowa motywacja dla nas i dołożymy wszelkich starań, aby zwyciężyć, tym samym dobrze rozpoczynając sezon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved